Maailm

Uudist täiendatud!

PUTIN TÜTARDEST: nad ei tegele ei äri ega poliitikaga ja ei tiku kuhugi (11)

Kristin Aasma, 17. detsember 2015 14:43
Vene president Vladimir Putin aastalõpu pressikonverentsil Moskvas 17. detsembril 2015. Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin ei kinnitanud, et üks tema kahest tütrest on Moskva riiklikus ülikoolis töötav Katerina Tihhonova, kes juhib seal suurt projekti. Putin piirdus teatega, et ta tütred elavad Venemaal, nad ei tegele ei äri ega poliitikaga ning "ei tiku kuhugi".

PBK ajakirjanik küsis neljapäeval toimunud iga-aastasel Vene presidendi pressikonverentsil, kas Katerina Tihhonova, kes juhib Moskva riikliku ülikooli projekti, on tema tütar. "Minu tütred elavad Venemaal, nad on õppinud Vene kõrgkoolides ning pole kunagi pidevalt välismaal elanud," kõneles Putin, mille järel ajakirjanikud jäid pingsalt ootama vastust küsimusele, vahendas Interfax. "Muide, mu tütred valdavad vabalt kolme Euroopa keelt, üks neist tunneb idamaa keelt. Nad kasutavad oma teadmisi töö juures," jätkas president. Nende töökohad jättis Putin "turvalisuse mõttes" avaldamata.

Samal teemal

"Ma ei vasta küsimustele oma pere kohta. Võin öelda, et mu tütred ei tegele ei äri ega ka poliitikaga ning ei tiku kuhugi. Aga Moskva riikliku ülikooli projektist – pole tähtis, mis on tema perekonnanimi, kes sellega tegeleb, tähtis on tegu ise. Selle algatas rektor." 

Putin teatas, et on uhke oma tütarde üle. "Nad ei olnud kunagi staarlapsed, nad ei saanud rahuldust neile pööratud tähelepanust. Nad elavad oma elu ja teevad seda väärikalt," rääkis Putin ning kinnitas, et kumbki tema tütardest ei ole seotud ülikooli fondiga.

Wikipedia kirjutab, et Jekaterina (Katerina) Tihhonova (29) on Lomonossovi-nimelise Moskva Riikliku Ülikooli rahvusliku intellektuaalse reservi keskuse juhataja ja Rahvusliku intellektuaalse arengu fondi direktor. Fond tegutseb kompanii Innopraktika brändi all ning viib ellu ülikooli ulatuslikku investeerimisprojekti, et luua Moskvasse teaduslik-tehnoloogiline park. 2014. aastal tuli Katerina Tihhonova Euroopa meistriks akrobaatilise rock'n'rolli tantsijana.

Reutersi andmetel ulatub Katerina Tihhonova ja tema abikaasa Kirill Šamalovi varandus finantsanalüütikute hinnangul kahe miljardi dollarini. Veel kuulub paarile Prantsusmaal Biarritzis mereäärne villa, mis maksab 3,5 miljonit eurot.

Vladimir Putini vanema tütre Maria elust on aga vähem teada. Reutersi andmetel on ta abielus hollandlase Jorrit Joost Faasseniga, kes varem töötas Gazprombankis. Maria Faassen (fotot näete siit) töötab praegu ühes endokrinoloogia uurimiskeskuses ning on avaldanud hulgaliselt uurimistöid.

Pärast Malaisia reisilennuki Boeing 777-200 allatulistamist Ida-Ukrainas eelmise aasta juulis teatasid mõned meediaväljaanded, et Hollandis Amsterdamis luksuskorteris elanud Vene presidendi tütar Maria on sealt koos abikaasaga lahkunud. Hollandi sotsiaalvõrgustikus levisid teated, et nende akende taha ilmusid vihased protestijad, kes nõudsid tema Hollandist lahkumist. Lennuki pardal olnud 298 inimest kümnest riigist, neist suur osa hollandlased, hukkusid. Allatulistamises kahtlustati Venemaad.

Samal teemal

13.10.2015
Putini tütarde rahu ei tohi segada
24.10.2014
Uuesti presidendiks? Putin ütles, et mõtleb – kõik sõltub meeleolust
24.06.2014
Hilversumi linnapea nõudis president Putini tütre väljasaatmist Hollandist
08.03.2013
Leht: Putini tütar elab koos peigmehega Voorschoteni <i>penthouse`is</i>