Jõulud

Eestimaalased veedavad jõulupuhkuse kaugel maal ja suusatamas 

Õhtuleht.ee, 17. detsember 2015, 14:14
Foto: PantherMedia / Scanpix
Eestimaalaste lemmikud reisisihtkohad jõulu- ja aastavahetuse puhkuse veetmiseks on tänavu Kanaarid, Tai ja Dubai, paljud eelistavad aga lumevaesest Eestist mägedesse suusatama minna.

Eesti Turismifirmade Liidu statistikast selgub, et tänavu eelistatakse pühade ajal pikalt puhata ning sellega seoses on populaarsed sihtkohad kauged maad, kuhu lennatakse puhkust veetma kauemaks. Reisibüroode müügihitid on sel aastal Tai, Dubai ja Kanaari saared, samuti Miami, Austraalia, Uus-Meremaa ja Kariibi saared.

"Sel aastal kestavad pühad päris pikalt ning seetõttu otsitakse pikemaid ja eksootilisemaid puhkusereise," ütles Eesti Turismifirmade Liidu president Külli Karing.

Samal teemal

"Kui Kanaari saared on juba aastaid populaarsed olnud, siis tänavu hinnatakse kõrgelt Dubaid ja Sri Lankat, ka Bali reisid on päris nõutud."

Koolivaheaja ja pühadeperioodi reisile siirdutakse tihti terve perega, kaugematesse sihtkohtadesse minnakse ka mitme perega koos. Keskmine puhkuse aeg on kuni kaks nädalat.

Karingu sõnul mõtlevad eestimaalased juba ka järgmise aasta alguse reiside, eeskätt suusapuhkuste, peale. Kuna Eestis pole juba teist aastat korralikku talve ette näha, on tänavu paljud eestlased jaanuariks-veebruariks ostnud suusareisi Alpidesse. "Kõige populaarsem sihtkoht suusatamiseks on Austria, ent elamusi minnakse otsima ka teiste riikide suusakuurortidesse," ütles Karing.

Järjest populaarsem on veeta pühadeaeg kodumaal, peamiselt spaades ja turismitaludes – viimastes kipub kohti juba nappima. "Küll on aga veel võimalus broneerida endale mõnusaid pakette kodumaistes spaades," ütles Karing. Populaarseimad puhkuseaegsed tervisekeskused on sel aastal Pärnu, Rakvere, Toila ja Laulasmaa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee