Lõke. Foto on illustratiivneFoto: Aldo Luud
Õhtuleht.ee 17. detsember 2015 10:52
Facebookis kirjeldab üks Elvas elav lapsevanem, kuidas ta üleeile käis lapse lasteaiarühmaga paisjärve ääres jõulumatkal. Lõket tehes ei osatud aga aimatagi, et keegi pahatahtlik inimene on tuleasemele plahvatusohtlikku ainet peitnud.

"Tegime lõket, grillisime, ja kõik oli väga tore. Siis käis kõva pauk, mitme meetri kõrgune leek ja sädemepilv," kirjutab lapsevanem. "Selgus, et keegi naljahammas (tahaks kohe sellist idiooti näha) oli lõkkeasemesse juukselakipudeli sättinud. Meil läks veel hästi - ehmatus ja mõned auklikud joped, aga arvestades seda, et enamus lapsi olid vorstivarrastega kohe lõkke juures, oleks asi võinud väga hullult lõppeda."

Postituse teinud naise sõnul olid õpetajad ja lapsevanemad lõkkeplatsi enne üle kontrollinud, kuid pudelit sealt ei leitud. "Lõke oli enne umbes tund aega põlenud, nii et ilmselt oli naljaga vaeva nähtud ja pudel kuskile sügavamale peidetud."

"Igaks juhuks on soovitav enne avalikes grilliplatsides tule tegemist hästi hoolega tulease üle vaadata," soovitab murelik ema.