Eesti uudised

Valitsus kehtestas legaalse sisserände piirarvuks 1317 inimest (36)

Õhtuleht.ee, 17. detsember 2015 10:34
Foto: Toomas Huik / Postimees
Valitsus kinnitas 2016. aasta Eesti sisserände piirarvuks 1317 inimest, mis on 0,1 protsenti Eesti alalisest elanikkonnast. Sisserände piirarv ei puuduta Euroopa rändekava alusel Eestisse ümberpaigutatavaid kaitset vajavaid inimesi.

Piirmäär 0,1 protsenti Eesti alalisest elanikkonnast tuleneb välismaalaste seadusest. Piirarvu alla ei kuulu Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi, Šveitsi, Ameerika Ühendriikide ja Jaapani kodanikud. Samuti ei kuulu sinna alla välismaalased, kes kolivad abikaasa ja lähedase sugulase juurde, tulevad Eestisse õppima või teadustööd tegema.

Vastavalt 1. jaanuarist 2016 jõustuvatele välismaalaste seaduse muudatustele ei arvestata sisserände piirarvu alla ka välismaalast, kellele antakse elamisluba töötamiseks õppejõuna ning välismaalast, kellele antakse elamisluba püsivalt Eestisse elama asumiseks.

Tänavu võib piirarvu alusel anda kõige rohkem 1322 tähtajalist elamisluba, millest 1. detsembri seisuga on välja antud 1137 – neist ettevõtluseks 18, töötamiseks 1099 ja välislepingu alusel 20 elamisluba.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee