Maailm

Marina Kaljurand: Süüria sündmused ei tohi varjutada Ukrainat kriisi (8)

Õhtuleht.ee, 17. detsember 2015, 09:38
Marina Kaljurand ja USA asevälisminister Antony Blinken. Välisministeerium
Välisminister Marina Kaljurand arutas eile Washingtonis USA asevälisministri Antony Blinkeniga olukorda Ukrainas ja Süürias, julgeolekukoostööd ning suhteid Venemaaga.

Asevälisminister Blinken tunnustas Eestit kaitsekulude hoidmisel NATOs kokkulepitud kahe protsendi tasemel ning märkis, et Eesti on selles teistele liitlastele eeskujuks, teatas välisministeerium.

Välisminister tänas Ameerika Ühendriike olulise panuse eest Eesti julgeolekusse nii kahepoolse kui NATO koostöö raames.

"NATO Varssavi tippkohtumise valguses peame liikuma julgestusmeetmetest reaalse heidutuse suunas ning tagama alliansi ühtsuse liitlasvägede kohaloleku suurendamise vajaduse küsimuses meie regioonis," sõnas Kaljurand.

Blinken kinnitas, et president Barack Obama administratsioon on jätkuvalt pühendunud regiooni julgeolekusse panustamisesse ning avaldas lootust, et ka teised NATO liitlasriigid aktiivselt selles osaleks.

Ministrid arutasid ka terrorismivastast võitlust ja olukorda Süürias ning Venemaa rolli Daeshi vastases koalitsioonis. Marina Kaljurand rõhutas, et suheldes Venemaaga on oluline eraldi pidada Ukraina kriisi lahendamise dialoogi, et koostöö Süürias ei varjutaks Ukraina olukorras lahendamise olulisust. "Sanktsioonid peavad jätkuma kuni Minski kokkulepped on täidetud ja Ukraina territoriaalne terviklikkus taastatud," rõhutas Kaljurand.

Välisminister Kaljurand viibib visiidil USAs reedeni. Täna kohtub ta senaator John McCaini ja välisministri asetäitjaga Euroopa ja Euraasia küsimustes Victoria Nulandiga. Lisaks esineb minister endistele ja praegustele ajakirjanikele USA Rahvuslikus Pressiklubis (National Press Club).

8 KOMMENTAARI

p
parem 18. detsember 2015, 12:15
variant oleks siis,et Ukraina kriis varjutab Süüria sündmusi?!
l
lord 17. detsember 2015, 10:50
ukraina varsti laguneb. pole mõtet kommunistide poolt kokkuklpositut taga nutta.
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee