Eesti uudised

JÄLLE: Tartus jäi tüdruk ülekäigurajal auto alla

Õhtuleht.ee, 17. detsember 2015 07:50

4 KOMMENTAARI

k
kuri/ 18. detsember 2015 17:56
Ja juhtumiõigusel võiks olla peale alumise vanusepiiri ka ülemine vanusepiir, no sry - enamus allaajajaid Tartus viimasel ajal on olnud kõrges eas autojuhid. Teiseks peab jalakäija veenduma, kas ülekäigurada on võimalikult ohuti, mitte kõrvaklapid peas või telefoni näppides üle tee jooksma...
PS! Tartus on üks ema umbes 6-aastase tüdrukuga, kes sõidab alatihti Vanemuise mäest alla, ema rattaga ees ja tüdruk rattaga taga, olgem ausad- ei vaata neist kumbki ülekäiguraja lähenedes vasakule või paremale, mõtlen iga kord tüdrukut nähes, et uuh veel elus, sest mõni aeglasem ja dementsem juht võibolla lihtsalt ühel hetkel seda kihutavat vanemat ning tüdrukut lihtsalt ei märka...igatahes kallid ratturid ja jalakäijad, palun olge ettevaatlikud, sest praegu on nii pime ja valguse ja reklaamide taustal ehk pole Te nii nähtavad autojuhile, kui arvate!
m
Mis teil viga on autojuhid?/ 17. detsember 2015 12:05
Ülekäigurajal on jalakäijal eesõigus. Hoog maha! Kui teatakse, et autojuhid austavad ülekäigurada, muutuvad ka inimesed mõistlikumaks ja reguleerivad oma tempot. Tänasel päeval peab jalakäija lihtsalt julmalt astuma rajale, sest keegi nii või naa ei peatu.
m
Mis on lahti./ 17. detsember 2015 10:59
Kätte on jõudnud aeg kui liikluskasvatuse kurvad tagajärjed endast pea igapäevaselt märku annavad. Järjekindlalt on inimestele pähe taotud,et jalakäijal on alati õigus astuda ülekaigurajale,ületamaks sõiduteed.Autojuht on kohustatud igal kümnel juhul peatuma,olenemata ilmaoludest ja ootamatult ilmunud jalakäijast. See on viinud selleni, et autojuhte lausa prvotseeritakse ülekäiguradadel. Läheb aastaid enne, kui inimesed hakkavad käituma vastavalt LS poolt ette nähtud reeglitele. Tegelikkuses oli iumbes 30. a. tagsi sama asi. Igas liiklussaates toodi esile jalakäija ainuõgust sõidutee ületamisel ülekäigu kohtades. Mäletamist mööda oli päris palju lausa tormamist ,oma õigust kasutades, auto rataste alla. Võime liikuse kiiruse transpordile piirara 20 km/h ,kindlasti on see lõputud järjekorrad ja ummikud asula tingimustes. Arvan, et tekkinud olukorras on veel süüdi peaaegu olematu liiklusjärelvalve ja sellest tulenev juhtide karistamatuse tunne mis toob kaasa kiiruse ületamise, ohtlikud manöövrid ja kaasliiklejatega mitte arvestamkurb..ise, lugupidamatuse nende suhtes.
j
jaan/ 17. detsember 2015 10:47
kõik sellised autojuhid kes ei tunnista ülekäigurada saata eksamile- kaua võib