Maailm

Küpros panustab venelastele ja naftale (1)

Vambola Paavo, 17. detsember 2015 06:00
PALJU VENELASI: Sadamalinnas Limassolis elab aasta ringi 20 000 venelast. Fotol suitsetavad kaks vene ärimeest kohalikus restoranis vesipiipu.Foto: Reuters / Scanpix

Euroopa Liitu kuuluv Küpros on pindalalt nagu Harju-, Rapla- ja Pärnu­maa kokku ning natuke jääb ülegi. Täna pingutab saareriik püksirihma, mõne aasta tagune finantskriis jättis kogu elule jälje. 

Küprose põhisissetuleku annab turismisektor, mis kahjuks on maailma poliitilistest sündmustest kergesti haavatav. Siiani on küproslastel meeles 1974. aasta, kui saare põhjaosa langes Türgi okupatsiooni alla ning kogu turismindust tuli alustada nullist. Õitsev Kyrenia kuurort ja selle ümbrus kukkusid türklastele sülle. Kiiresti rajati uued puhkekohad Paphos ja Limassol saare lõunaosas ning ehitati uued lennuväljad ja muu infrastruktuur. Raha hakkas uuesti tulema.

Aastate 2012–2013 rahanduskriisini viis aga üle jõu elamine, millest pole raatsitud siiani loobuda. Palgad on Eesti miinimumist kolm korda kõrgemad, küündides 1000 euro kanti ja üle selle. Sama suur on keskmine pension.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee