Kommentaar

Marek Strandberg | Uus kliimamood - otse Pariisist! (6)

LISA KOMMENTAAR

AJ 20. detsember 2015 22:03
No see küll sellest sulest asjalik artikkel ei ole. Eriti arvestades, et kirjutaja on "Inseneeria" ajakirja juht. Elu ei ole nii lihtne, et käid rohelise värvipotiga probleemi üle ja ongi kombes. Aga tehnikas-tehnoloogias võiks ennast täiendada, sest ega ülikooli keemiaharidus ja poliitikale kaasalaulmine insenerimõtlemist naljalt ei anna.
Afäär 17. detsember 2015 13:49
Kas siiski ei ole nii et kogu Pariisi tsirkus ja kaasnev kliimatööstuse pranoia pöörlevad vaid tühise inimtekkelise osa ümber, mis on sisuliselt mõttetu kuid väga tulus võitlus päikesega. Puudub seos kliima soojenemise ja CO2 kasvu vahel.
Idavirulane 17. detsember 2015 01:03
Põlisrahvaste õiguste kontekstis on põlevkivi kaevandamine genotsiid kohaliku eestikeelse elanikkonna vastu. Nõukogude ajal küüditati külade viisi inimesi nende kodudest kui need jäid kaevanduste-karjääride rajamisel ette. Lisaks keskkonna reostus, joogivee puudumine, kaevandatud alade rekultiveerimata jätmine, ehituskeeld jt piirangud maardlate aladel jne.
ÖÖ. 17. detsember 2015 00:27
Kõigepealt tuleks kehtestada rämpsu tootjatele kopsakad trahvid. Kehtestada kohustus garantiiaja suhtes vähemalt 10aastat.Praegu töötavad ettevõtetes spetsiaalsed inimesed,kesarvutavad välja kuidas toode peaks vastu just natuke kauem,kuio on garantii aeg.Veel hullem on elektroonikaga,kus on sisse programmeeritud aeg, kui kaua seade vastu peab. See kõik on kuritegelik tegevus looduse vastu.Loodusele tekitatava kahju maks peaks sõltuma garantiiajast.Mida suurem garantii aeg,seda väiksem maks.Kahjuks praegu toimub kõik vastupidi.Kiiresti katki jA KIIRESTI UUS.Nii kühveldatakse raha kokku ja hämatakse muudkui loodushoiust.Loodusreostuse maksu peab tasuma tootja,mida ei tohi lisada kauba hinnale.Siin on teil rohelised suur tööpõld.JÕUDU TEILE.Loodan,et ka loete seda kommentaari.
Indrek2 17. detsember 2015 10:51
Mood ongi ju lollidele, et nad omale pidevalt uusi hilpe ostaksid. Aga see kõik käib samasse kategooriasse - asjad toodetakse sihilikult sellise rämpsuna mis ettemääratud aja jooksul ära laguneb ning konstrueeritakse sedasi, et poleks mõistlik remontida.