Maailm

Itaalia peaminister: Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid vaadatakse üle lähikuudel (5)

Toimetas Kristin Aasma, 16. detsember 2015 10:50
Itaalia peaminister Matteo Renzi Foto: Reuters / Scanpix
Itaalia peaminister Matteo Renzi ütles täna, et Euroopa ja teised lääneriigid vaatavad tõenäoliselt lähikuudel üle Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid.

"On selge, et me oleme samal seisukohal, nagu kogu rahvusvaheline Lääne kogukond... , kuid ma arvan, et see sanktsioonidepakett vaadatakse üle, mitte lähemate tundide jooksul, vaid pigem lähikuudel," vahendas Reuters Renzi Itaalia raadiole öeldud sõnu, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

Itaalia takistas Euroopa Liidu poolt Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide automaatset jätkumist ja tõenäoliselt arutavad Euroopa Liidu juhid seda küsimust homme Brüsselis. Täpsemalt soovis Itaalia Ukraina kriisi asjus kehtestatud sanktsioonide arutamist Ülemkogus ning seega ei otsustatud sanktsioonide jätkamist varem Euroopa Liidu suursaadikute tasandil.

Euroopa Liidu ja Itaalia ametnikud on kinnitanud, et nende hinnangul pikendatakse käesoleva aasta lõpus kehtivuse kaotavaid Venemaa-vastaseid sanktsioone veel kuueks kuuks, kuid mitmel pool meedias on viimasel ajal kirjutatud, et Itaalia ja ka mõned teised riigid on huvitatud Venemaa-vastaste sanktsioonide leevendamisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee