Eesti uudised

1. jaanuar tulekul – kas homod hakkavad aktiivselt paari minema? (28)

Karoliina Vasli, 16. detsember 2015 06:00
MOODSAD AJAD: Edaspidi võivad samasoolised paarid end Eestis vabamalt tunda – kooselu seadustamise uksed on valla. Pilt on illustreeriv.Foto: Vida Press

Notar Priidu Pärnalt on uuritud, kas saaks oma kooselu juba aastavahetusööl seadustada, ent ta arvab, et see oli pigem test, kontrollimaks, kas notarid on selleks üldse valmis. Homoaktivist Reimo Mets väidab, et selliseid homoseksuaale on palju, kes tahavad oma suhte ametlikuks muuta. 

Kuigi riigikogu pole kooseluseaduse rakendussätteid vastu võtnud ja sel aastal ei võtagi, jõustub seadus siiski 1. jaanuarist. Ent kas sihtgrupp on sellise lepingu sõlmimisest üldse huvitatud?

Esmaspäevases Postimehes sõnas notar Priidu Pärna, et tema on saanud juba mitu kirja, milles inimesed on avaldanud soovi sõlmida kooseluleping. "Esimene kiri tuli paar nädalat tagasi. Sooviti sõlmida kooselulepingut uue aasta südaööl," rääkis Pärna, kes soovis oma vastuses täpsustada tingimusi, millisel juhul ta nõustuks sel ööl oma pere juurest ära tulema ja kui palju see toiming maksma läheks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.00.2016
Mainekas Briti ajaleht valis Eesti kooseluseaduse märkimisväärsete uuel aastal jõustuvate seadusemuudatuste hulka
21.11.2015
AINULT TÜHJAST KESTAST EI PIISA: paarid ootavad kooseluseaduse rakendusakte
14.11.2015
Notar ei saa kooselu vormistada?
12.11.2015
Mis saab mõistetest "ema" ja "isa" ametlikes dokumentides?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee