Eesti uudised

Venemaalt okupatsioonikahjude nõudmata jätmine: kas välisminister Marina Kaljurand ületas oma volitusi (22)

Siim Randla, 16. detsember 2015 06:00
Marina Kaljurand Foto: Stanislav Moškov
Riigikogu EKRE fraktsiooni saadikud paluvad välisminister Marina Kaljurannal selgitada, millisele valitsuse otsusele tuginedes väitis ta, et Eesti riigil pole kavas nõuda okupatsioonikahjude hüvitamist Venemaalt, ning kui vastavat valitsuse otsust pole kujundatud, mis nõustuks kahjunõudest loobumisega, kas ministri seisukoht on poliitiliste volituste ületamine.

Nimelt väitis välisminister ­Marina Kaljurand Vene uudisteportaaliie Interfax, et Eesti vabariigi valitsus ei kavatse nõuda okupatsioonikahjude hüvitamist Venemaa Föderatsioonilt.

Justiitsminister lähtus oma tegevuses valitsuse kujundatud seisukohast, millest teavitati riigi­kogu 2004. aastal ja selle kohaselt otsustas valitsus jätkata okupatsioonivõimude tekitatud kahjude eest hüvituse saamise analüüsimist, kahjutasunõude ­ettevalmistamist, märgivad riigikogulased.

"Kui tegemist oli volituste ületamisega, millega tehti märgatavat kahju suhtluses oma partnerite Läti ja Leeduga, siis kas kaalute poliitilise vastutuse võtmist?" küsivad arupärijad välisministrilt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee