Maailm

Linnaelanikud keelasid päikesefarmi rajamise: imeb päikeseenergia ära (1)

Õhtuleht.ee, 15. detsember 2015 11:10
Foto: Reuters / Scanpix
USA Põhja- Carolina osariigi Woodlandi linna elanikud said maailmakuulsaks selle poolest, et keelasid linnaäärde päikesefarmi rajamise. Põhjuseks toodi, et paneelid imevad päikesest energia ära.

Ettevõtte Strata Solar Company soovis rajada linna lähedale päikesefarmi ning esitas selleks taotluse linnanõukogule. Paraku sai ettevõtte soov linnanõukogu istungil aga elanike vastuseisu tõttu tagasilöögi, edastas Belfast Telegraph.

Nii näiteks väitis üks linnaelanik Bobby Mann koosolekul, et päikesefarm imeb ära päikseenergia, mis annab omakorda suure hoobi linnakese äritegevusele.

Pensionärist endine õpetaja Jane Mann avaldas saladuse, et päikesepaneelid takistavad ümberkaudsetele taimedel fotosünteesi. Oma väite tõestuseks tõi ta näite, et ta on näinud, kuidas päikesepaneelide lähedal olevad taime on pruunid.

Samuti pole tema sõnul tõestatud, et piirkonnas olev kõrge vähktõppe haigestumus pole seotud päikesepaneelidega.

Kuna nii veenvate argumentidega oli raske vaielda, siis hääletaski linnanõukogu päiksefarmile maa eraldamise vastu ning kuulutas ühtlasi välja ka moratooriumi järgmiste farmide loomiseks.

See on aga tuntav löök piirkonnas taastuvenergeetika arengule, kuna linnas asuv alajaam võimaldaks elektrivõrku ühenda paljude päikesefarmide elektritoodangu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee