Eesti uudised

Eramajadele muutub jäätmete sorteerimine lihtsamaks kui iial varem 

Õhtuleht.ee, 14. detsember 2015 11:59
Foto: Ragn-Sells
Nüüdsest muutub jäätmete sorteerimine ligi 5500 eramaja omanikule senisest veelgi lihtsamaks, kui tasuta pakendikotisüsteemi lülitatakse ka paberpakendid.

"Nüüdsest võib pakendikotti panna lisaks metall-, klaas- ja plastikpakenditele ka paberpakendeid ning kus omavalitsuse reeglid lubavad võib panna ka muu vanapaberi. See tähendab, et eramajade omanikud saavad jäätmeid veelgi hõlpsamalt sorteerida, paigutades kõik pakendid ühte kotti," selgitas Ragn-Sells ASi turundusjuht Rainer Pesti.

"Lisaks on nüüd pakendikotiteenus kättesaadav rohkemates asulates. Sorteeritud materjalidega kotte kogume tasuta kokku ca kolmekümnes Eestimaa linnas ja asulas. Lisaks on seda võimalik tellida teistesse piirkondadesse mõistliku raha eest sh 1.60 € ühe 120-liitrise koti äraviimise eest," lisas Pesti.

Pakendikotiga saab pakendid ära anda otse koduväravast

Pesti sõnul ongi pakendikott eramajadele mõeldud pakendite kogumise lahendus. „Teenuse tellijale jätame iga äraantud pakendikoti asemele uue pakendikoti, kuhu inimesed saavad koguda puhtad pakendid. Pakendikott on eriti hinnatud seetõttu, et pakendeid ei pea viima kuskile kilomeetrite kaugusel asuvasse pakendikonteinerisse vaid see viiakse ära otse koduväravast ning mis eriti hea paljudes linnades ja asulates on teenus tasuta. See on lihtsaim lahendus, pakendite sorteerimseks," rääkis Pesti.

Pakendikoti tasuta kogumisteenus on võimalik tänu pakendiorganisatsiooni TVO toele. Rohkem infot www.ragnsells.ee/pakendikott.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee