Eesti uudised

Eesti ostab idapiiri valveks droonid (11)

Õhtuleht.ee, 14. detsember 2015 10:36
Foto: TIINA KÕRTSINI
Siseministeerium eraldas pool miljonit eurot multirootor tüüpi mehitamata õhusõidukite ostuks, mida hakatakse kasutama riigipiiri valvamisel kogu Eesti idapiiri ulatuses.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul aitavad droonid operatiivsemalt avastada ja fikseerida piiriületusi selleks mitte ettenähtud kohas, lisaks annavad need patrullidele oluliselt parema ülevaate piirilähedasel alal toimuvatest ebaseaduslikest tegevustest. „Välispiiril on piirkondi, kuhu ei ole jalgsipatrullil võimalik pääseda. Seetõttu ongi hea kasutada mehitamata õhusõidukeid ehk droone, mis võimaldavad piirivahejuhtumeid kiiremini ja tulemuslikumalt lahendada. Mehitamata õhusõidukid annavad toimuvast praegusega võrreldes parema pildi ning nende abil suudetakse õigusrikkumised kiiremini avastada,'' lausus minister.

Kaasaegselt valvatud piiri loomine võimaldab tulevikus koheselt tuvastada piiri vahetus läheduses toimuva ebaseadusliku tegevuse, samuti töödelda piiril toimuvaid intsidente reaalajas. Kogutavat infot saab seejärel kasutada tõendusmaterjalina piiriga seotud süütegude menetlemisel – olgu selleks siis ebaseaduslik või mittetahtlik piiriületus, salakaubavedu, inimkaubandus või muu piiriülene kuritegu.

Sisejulgeolekufondi vahenditest eraldatav summa on 333 337,50 eurot, ülejäänud on aga riiklik kaasfinantseering ja omafinantseering.

Samal teemal

30.04.2016
Laaneots tundmatutest droonidest piiritsoonis: ma oleksin käskinud need alla lasta
15.12.2015
Idapiiri hakkavad valvama droonid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee