Maailma tipp-poliitikud aplodeerivad vastuvõetud kliimaleppe puhul. Foto: STEPHANE MAHE
Õhtuleht.ee 12. detsember 2015 22:00
ÜRO kliimakonverentsi korraldaja Prantsusmaa andis konverentsist osa võtvate riikide esindajatele üle kliimaleppe teksti, mida Prantsusmaa välisminister Laurent Fabius nimetas "ajalooliseks pöördepunktiks". Laupäeva õhtul kiideti lepe kõigi 195 riigi esindajate poolt heaks. 

Leppe põhieesmärk on Fabiusi sõnul peatada üleilmne keskmine soojenemine võrreldes tööstusrevolutsiooni eelse tasemega vähem kui 2 kraadi juures, püüeldes koguni 1,5 kraadini (varasem eesmärk oli 2 kraadi), vahendas ERR.

Ülemaailmse kliimaleppe eelnõu avaldati täismahus juba varem ning tegemist on esimese korraga, kui kõik riigid võtavad kohustuse kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendada. Lepe on osaliselt juriidiliselt siduv, osaliselt aga mitte. 

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Eestil läheb raskeks. 13. detsember 2015 19:53
Saastekvootide müük asendub saaste trahvidega. Juba EL-i astudes oli tingimuseks, et põlevkivi korstnad tuleb kaotada. Ei kuulatud siis akadeemikuid. Aga uut energiaallikat Eesti ehitada enam ei suuda. "Estlinkid" ei toida ära. Mis riik see on, kes sõltub teiste energiast? Kipun arvama, et Venemaa juba hõõrub käsi. Ehitasid ju nemad Kaliningradi 600 mw. tuumajaama. Kas igaks juhuks? Vaevalt.
0 13. detsember 2015 13:18
ajaloolist on selles ainult niipalju, et väga paljud inimesed on tõestanud kuivõrd ajusurnud nad on. Neid inimesi mõrvatakse füüsiliselt ja nemad räägivad kui soe õues on :)
13. detsember 2015 22:38
kas sa oled p2riselt olemas v6i?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS