Greenpeace’i aktivistid loosungi „Kliimaleppeta pole rahu“ ja jääkarukujutise Auroraga Pariisis Le Bourges kliimamuutuste konverentsi ajal 11. detsembril 2015. 195 riigi läbirääkimised kestsid sama päeva hiliste tundideni ning päädisid järgmisel päeval kokkuleppega, et kliimasoojenemise piir jääb 1,5 kuni 2 kraadi juurde.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 12. detsember 2015 15:27
ÜRO kliimakonverentsi korraldaja Prantsusmaa andis konverentsil osaleva 195 riigi esindajatele üle kliimakokkuleppe teksti, mida Prantsusmaa välisminister Laurent Fabius nimetas "ajalooliseks pöördepunktiks".

Fabiusi sõnul on leppe põhieesmärk peatada keskmine globaalne kliimasoojenemine võrreldes tööstusrevolutsiooni-eelse tasemega vähem kui 2 kraadi juures, püüeldes koguni 1,5 kraadini (varasem eesmärk oli 2 kraadi), vahendas ERRi uudisteportaal.

Lisaks annaks arenenud riigid arengumaadele 100 miljardit dollarit kliima muutumise tagajärgedega toimetulekuks.

"Lepe ei ole kellegi jaoks täiuslik, kuid see on kõigi jaoks parim võimalik," tõdes Prantsusmaa president Francois Hollande.

Kliimaleppe teksti kiidab heaks või lükkab tagasi ministrite konverents.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

Neenets 13. detsember 2015 04:12
Mis kliimakokkulepe? Et esitame ajumalale petitsiooni, et millist kliimat me omale tahame? Võiks saavutada parem kokkuleppe lolluse kaotamiseks.
Konks 12. detsember 2015 23:43
Milline palagan, uskumatu. Teen ettepaneku hoida öö ja päeva piirmäära 30 minuti sees, st. et päev ei lüheneks lähima 20 aasta jooksul üle 30 minuti, ja et öö ei pikeneks lähima 20 aasta jooksul üle 30 minuti - saame natuke rohkem valget aega juurde ja seega kulutame vähem elektrit. Kes lööb kampa ja annab allkirja?
Üldiselt tuleks "kliimamuutustega" võitlemisel tegeleda reostusega, mis on reaalselt ka ohtlik - kui ikka Indias järved põlevad, siis neid kalu ma süüa ei soovitaks, mida sealt püütakse. Ah jaa, reostusega võitlemine tähendaks sisuliselt üleliigse tootmisega võitlemist, uups, siis jääb ära, ärihaide huvid saavad kahjustada. ÜRO on kuritegelik organisatsioon, seal pole enam inimõigustega mitte midagi tegemist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS