Eesti uudised

Narvast surnuna leitud Darja ema: mitte keegi ei räägi mulle mitte midagi (58)

Vecherka / Arvo Uustalu, 11. detsember 2015 14:22
Foto: Aldo Luud
Narvas kadunuks jäänud ja surnuna leitud 14aastase Darja ema soovib vastuseid ja ütleb, et info temani ei jõua.

"Küsin pidevalt küsimusi, aga vastuseid pole. Muidugi tahan teada, miks tütar suri," rääkis tüdruku ema Kristina A. väljaandele Vecherka.

Samal teemal

"Mulle öeldi, et ekspertiisi pole veel lõpetatud. Räägitakse vaid oletustest ... Ma ei tea samuti, millal saan tütre matta, sest keegi ei tea, millal saan [tema] surnukeha ... Mitte keegi ei räägi mulle midagi," lisab ema.

Darja surnukeha leidsid kolmapäeval sugulased, kes teda juba mitu päeva otsida olid aidanud. Tüdruk lebas võsas umbes 50 meetri kaugusel laudrajast. See võib olla põhjus, miks muidu populaarses jalutamis- ja tervisepordikohas Darjat varem ei märgatud.

Tüdruk leiti kohast, kuhu on keeruline jalgu poriseks ja märjaks tegemata pääseda. Kõigepealt oleks ta pidanud laudteelt maha minema, seejärel läbima väikese puudesalu ja sisenema võssa, kus on väikesed lahtised veesilmad. "See ei tule küll kõne alla, et keegi selles võsas lihtsalt jalutas," arvab üks puhkealal viibinud vanem naine.
Darja oli pärit Sillamäelt, kuid käis koolis Narvas ja elas vanaema juures. Rahu tänaval. Surnukeha leidmiskohta on sealt umbes kaks kilomeetrit.

Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Margus Grossi sõnul jätkasid politseinikud eile hommikul sündmuskoha täiendavat ja laiendatud vaatlust. "Eesmärk oli koguda veel võimalikke tõendeid, mis võisid olla sündmuskohast oluliselt eemal ja mida eile ei õnnestunud pimedas leida. Analüüsime kõiki sündmuskohalt leitud esemeid ja nende seost tütarlapsega. Peame põhjalikult uurima, mis asjaoludel tüdruk sinna metsatukka sattus, mis tingis tema surma, ning kas kedagi on alust selle põhjustamises või mõnes muus kuriteos kahtlustada," ütleb prokurör.

Kriminaalmenetlust alustati enne tüdruku surnukeha leidmist paragrahvi alusel, mis käsitleb vabaduse võtmist seadusliku aluseta, sest Darja kadumine lähedastele endast teada andmata polnud tavapärane. "Kvalifikatsioon võib uurimise käigus muutuda, kuid rõhutan, et olulised ei ole praegu paragrahvid, vaid see, et saaksime täpselt teada, mis juhtus ja kas kedagi on alust mõnes kuriteos kahtlustada," lausub Gross.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee