Eesti uudised

EESTI ENERGIA KOONDAMISLAINE: tööta jääb 150 inimest (6)

Õhtuleht.ee, 11. detsember 2015, 11:37
Foto: Peeter Langovits / Postimees
Eesti Energia kaotab Narva karjääris järgmise aasta jooksul ligi 150 töökohta, põhjendades seda madalate hindadega energiaturgudel.

"Ümberkorraldused on vajalikud tulenevalt madalatest hindadest energiaturgudel, millele ei prognoosita kiiret taastumist ning mis nõuavad Eesti Energialt üha suuremat efektiivsust," selgitas ettevõte pressiteate vahendusel.

"Jätkame Narva karjääris põlevkivi kaevandamist aladel, kus põlevkivipealne katend on õhem ja kaevandamine seeläbi kuluefektiivsem. Paksema katendiga alad konserveeritakse, et väljata sealt põlevkivi tulevikus allmaameetodil," selgitas ASi Eesti Energia Kaevandused juhatuse esimees Andres Vainola.

Ümberkorralduste tulemusel lahkub ettevõttest tuleval aastal koondamise tõttu ligi 150 inimest.

"Ligi 70% kontserni tuludest tuleb konkurentsiturgudelt ja täna tuleb toime tulla keerukamates oludes kui ajal, mil Eesti Energia oli elektritootmise monopol ning õlitootmist mõjutav maailmaturu naftahind oli kaks korda kõrgem," ütles Vainola.

Ta tõi välja, et võrreldes eelmise aastaga on tänavu kümne kuu elektri keskmine hind langenud ligi 20% ja nafta maailmaturu hind ligi 40%.

Tänavu suvel toimusid ümberkorraldused ka Estonia allmaakaevanduses. Algselt oli ette nähtud koondada Estonias 200 töökohta, tegelikkuses lahkus suvise koondamise käigus Estoniast 114 töötajat.

"Kulude kontrollile ja efektiivsuskohtade leidmisele oleme keskendunud kogu kontsernis, nii tootmis- kui tugiüksustes. Oleme suutnud kogu organisatsoonis kulusid ligi 10% vähendada," märkis Vainola.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee