Maailm

Uudist täiendatud!

 

FOTOD | Soomes astuvad kohtu ette kaks ISISe mõrvavideos osalenud iraaklast (26)

Toimetas Kristin Aasma, 11. detsember 2015 16:09
Iraagis Tikriti lähedalt on leitud massihauad, kuhu on maetud umbes 1700 Iraagi sõdurit, kelle tappis Islamiriik. Hauad asuvad endise USA sõjaväebaasi Camp Speicheri juures.Foto: Kuvatõmmis / Latest World News / YouTube
Soome keskkriminaalpolitsei saadab Tampere ringkonnakohtu ette iraaklastest kaksikvennad kahtlustatuna 11 mõrvas, mis pandi toime 2014. aastal Iraagis Tikriti lähistel.

Tampere kohtus algab Soome oludes haruldane terroristliku mõrvajuhtumi käsitlemine, kirjutab Yle.

Samal teemal

23aastased kaksikvennad peeti kinni Soomes Forssas teisipäeval. Politsei kahtlustab, et nad on Islamiriigi liikmed, kes panid eelmise aasta juunis toime massimõrva Iraagi armee ja Islamiriigi vahelises võitluses Tikriti lähedal. "Kahtlustame, et need meie kinni võetud kaks meest on surnuks tulistanud 11 ISISe organisatsiooni vangi, relvitut meest," kinnitas Soome kriminaalkomissar Jari Räty.

Septembris Soome saabunud kaksikvennad on jäädvustatud Islamiriigi propagandavideole Tikriti veretööst. Räty sõnul ei olnud videos kahtlusaluste näod kaetud, vahendas BBC. Iraaklased võeti kinni koostöös Soome kaitsepolitseiga.

Iltalehti kirjutas, et iraaklased peeti kinni Forssa migrantide hädamajutuskeskuses. Pärast iraaklaste tabamise uudist suleti teed Forssa keskusse, et tagada keskuse asukatele rahu meedia eest. Praegu valitseb keskuse ümber rahu ning selle asukaid kohtab väljas harva. Kolm iraaklast, kes jalgsi Forssa keskusesse poodi läksid, kinni võetud kaksikvendi ei tundnud. Üks iraaklane aga tunnistas, välimuselt olid nad talle tuttavad. "Mõlemal olid tumedad õlgadeni ulatuvad juuksed ja pikk habe," ütles Iltalehtile üks iraaklane. Teine mees, kes oli Bagdadist Soome saabunud samuti septembris, rääkis, et vennaksed olid olnud alati vaid kahekesi: "Teised inimesed vastuvõtukeskuses vestlesid omavahel ning tervitasid üksteist või tegid midagi koos, kuid nemad ei kontakteerunud mitte kellegagi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee