Kommentaar

Lauri Vahtre | Kooseluseadus pole minevik, vaid stardipauk (115)

LISA KOMMENTAAR

Tamara Jegorov 11. detsember 2017 15:53
Taavi Rôivas eksis rängalt,kui ta ütles,et Eesti sammub tõelisi euroopalikke väärtusi järgides helge tuleviku poole. Need ei ole euroopalikud väärtused vaid Euroopa Liidu väärtused.Tuleb ikka vahet teha.Kuhu jôudsid inimesed välja Nôukogude Liidus helge tuleviku poole sammudes on meil kôigil teada ja ka selles uues liidus saab tulevik samasugune olema.
Aivar 13. detsember 2015 00:54
Mu partnermaa, mu õnn ja rõõm, kui kallis oled sa.... ei leia mina iial teal, sel suure laia ilma peal...
Su üle ( paus)...... valvaku mu kallis partnermaa..... ta olgu sinu kaitseja ja võtku rohkest ( paus)...
mis iial ette võtad sa mu kallis partnermaa. Ja veel..... siil Priidik otsib uut pedekonda.
part24 13. detsember 2015 00:12
Sellele pedepaugule tuleb vastupauk.
eurofend 12. detsember 2015 17:56
Tuleb aegsalt mõelda kodaniku allumatusele - uued dokumendid, kust kaovad "isa ja ema" tuleb lihtsalt jätta täitmata.
mis tulekul? 12. detsember 2015 13:20
Jälgige ka portaali Objektiiv. Markus Järvi kirjutab: Viimase aja suundumused asetavad elementaarse sotsiaalse närvi ja terve mõistuse säilitanud kodanikud valiku ette. Kas taanduda kommentaariumitesse ja koduseinte vahele või korraldada meie ühiskonnas elutervete väärtuste kaitseks üks korralik resistance, mille sarnast pole Eestis veel nähtud. Ma loodan kogu südamest, et valime viimase variandi." See jutt on ju kena, aga MIDA KONKREETSELT mõeldakse, plaanitakse, kutsutakse üles tegema? Resistance - see on inimlik, aga peale vastuseisu kehtestatavale homodiktatuurile on vaja KOONDUDA ja konkreetselt UUT TEED pakkuda. Lahendused, lahendused, mis praegusele olukorrale STOPP panevad, kus need on?
lisan 12. detsember 2015 13:33
Lisan. Olukord on ju juba selline, et meedia ja ametnikud meenutavad juba copy-paste nõukaaega, ametlik sfäär töötab pideva „ideoloogilise kasvatustöö meetmete tõhustamise“ režiimis, s.o. homo- ja multikultidiktatuuri kehtestamise režiimis. Praegu on riiklikud institutsioonid, lasteaiad ja koolid stardivalmis, õpetajad kontrolli all, programmid välismaalt tulnud... Ja nüüd komistab see liikumalükatud karavan viimasele tõkkele, eesti seadusandjale. Veider olukord, eks. Mis siis nüüd teha? Minu mõistus ütleb, et LIHTNE, 4 erakonda Riigikogus peavad ainult KOOSTÖÖD tegema, et homoabieluseadus tagasi lükata ja teha samm punnseisu lõplikuks lõpetamiseks. KUIDAS?
Ivo Õunpuu 14. detsember 2015 02:00
Mis sa teistele otsa vaatad, et nemad lahendusi pakuks? Paku ise välja, veena, õhuta, kutsu inimesi liituma, levita ideesid kõigi vahenditega igal pool? Mida rohkem erinevaid algatusi, seda parem. Küll SAPTK juba omalt poolt midagi välja mõtleb, kuid ega sellest ei piisa. Eestlase hull häda ongi see, et vaadatakse teise suhu ja oodatakse, millal teine ütleb mida teha, et siis öelda, kena asi küll, aga kahjuks see pisike viga küljes... ja siis ei liituta ega toetatagi.
mis tulekul? 14. detsember 2015 16:16
Minul on pakkumine, mida teha 4 erakonna KOOSTÖÖS. Selle on esialgsel kujul sõnastanud J.Adams, paarkonna seadus, s.o. samasooliste riiklik regulatsioon MITTEPEREKONNA ja MITTEABIELUNA. Kõigepealt tuleb Riigikogus üle korrata riigi eriline põhiseaduslik kaitse perekonnale ja abielule ja seejärel samasooliste diskrimineerimise vältimiseks vara-, pärimis-, maksu- ja muudes küsimustes, saedustada paarkondlik kooselu. See oleks lõplik ja korrektne lahendus, aga NB!!NB!! selleks ON VAJA KOOSTÖÖD 4 erakonna vahel. Kui nad mõistavad, et see on nende valijatele ja eesti rahvale vajalik, siis on see koostöö võimalik. Kui nad EI MÕISTA, koostööd EI TEE, nagu Eestis tavaline, siis on meiega lõpp, kui ilusaid artikleid Vahtre ka ei kirjutaks.
wckomm 12. detsember 2015 12:52
Pidasin vahtret targaks, edumeelseks, tuleb välja, et vana konservant ja stagna.
12. detsember 2015 13:12
See, et tarkus ja edumeelsus on kultuurimarksistlikus totalitarismis, on sama hea, kui et see oli äärmusvasakmarksismuse esimeses tulemises bolševismuses. Maailmas ei ole ammu enam uusavastus, et „sooneutraalsuse“ mõte on tungida perekonna ja abielu institutsiooni sisse ja see sügavalt moonutada. See perekonna- ja abieluinstitutsiooni sisenemine ja selle üle võtmine LGBT poolt on põhimõtteliselt uus etapp nn. kultuurimilitaarsel "pikal marsil läbi institutsioonide" (Der lange Marsch durch die Institutionen - Rudi Dutschke, 1967) saavutamaks vastuvaidlematu hegemoonia rünnatava ühiskonna üle. Ja MIDA MUUD siis Joe Biden deklareerib?
Wahtre... 12. detsember 2015 14:10
ongi tark,arukas ja TERVE MEES! Õnneks säilitab keegi veel mõistuse ja hoiatab tulevikuu eest!
tubli 12. detsember 2015 16:54
Minule Vahtre "vihakõne" meeldis.
Noored elevad oma ideaalmaailma uimas ja ei pane tähelegi, et maailm on teistsugune kui neile meeldiks. See, kes näitab, et "kuningas on alasti" ehk, et olukord on teine, kui sooviti, on nende jaoks "vihakõneleja" ja taolise tagurlaste juttu uskuma ei pea.
mis tulekul 12. detsember 2015 12:46
Kui lesbi ise sünnitab, on lapsel ÜKS vanem veel olemas, teine ärastatud. Homod hangivad lapsi üleilmse äriga, inimkaubandusega. Kusagilt ostetud nimetu naise munarakk viljastatakse katseklaasis kujutletavalt MÕLEMA homo seemnega, laps kasvab ostetud nimetus naisekehas. Sünnitusele ilmuvad "kaks isa", kellele vastsündinu üle antakse - õõvastavamat pilti ei ole võimalik ette kujutada. Sündinu on absoluutselt identiteeditu, tal EI OLE mitte kunagi ema, aga samuti mitte isa, sest selleks, et kindalaks teha, kumma homo seemnerakk munaraku viljastas, oleks vaja teha isadustest, aga see on homodiktatuuris seadusega keelatud.
See, et vanemate, pärinevuse ja inimese identiteedi osas lapsele ei valetataks, on lapse esmane vääramatu inimõigus, mida meil EI OLE ÕIGUST kahtluse alla panna ega praktikas last asjaõiguse objektiks muuta. See oleks sügavaim alandus inimolendile. Aga just seda sunnitakse ühiskonda nüüd praktiseerima.
kompromiss 12. detsember 2015 12:14
Kooseluseaduse saab viia ühte piiriseadusega!
Nõukogude Venemaa rajati homoseksuaalide riigina, mille sünnitunnistuseks on Eesti Wabariigiga sõlmitud Tartu rahuleping
Nõukogude võim eesotsas Lenini ja Trotskiga seadustas ühena esimestest just homoseksuaalse kooselu. Sellele tegi lõpu Stalin, kes aastal 1936 sellise kooselu kriminaliseeris.
http://ipvnews.org/bench_article24112010.php

Vahtrele 12. detsember 2015 10:10
....10 punkti selle tabava loo eest! Samas, mida Vahtre teeb sellises erakonnas nagu praegune "isamaa"? Selle erakonna/vähemalt juhtfiguuride/ põhitegevus on siiani ju olnud Reformerite ja nüüd siis ka sosiaaldemokraatide eestimaad hävitava poliitika toetamine ja selle võimupiruka küljest hammastega kinni hoides rippumine! Rahvast on seejuures lollitatud pideva Savisaare kangutamisega enda poolt paikapandud justiitsmaffia abil!Lisaks veel pidev klähvimine venemaa suunal, mis meile leiba lauale ei too. Vahtre võiks küll EKRE-sse astuda....veendumused ju kattuvad ja viimne aeg on, et toimuks eestimaal võimuvahetus...sotsid ja reformerid poliitika prügikasti! Lõpetada Savisaare kallal kräunumine, mõttetu venemaa suunal klähvimine! EKRE, Keskeraond ja Vabaerakond peaksid end kokku võtma ja koalisatsiooni tegema eestimaa päästmiseks nende hullude sotside ja reformerite käest! Aeg hakkab siin eestimaal otsa saama.....
kussjuures 12. detsember 2015 10:33
....kui Vahtre ikka usub veel oma praeguse erakonna isamaalisusse/olles lähemal, näeb paremini/....no sis on võimalus KOHE eestimaa päästmine käsile võtta! Nimelt, hr Vahtre....veena oma erakonda, et see valitsusest välja astuks ja loodavasse uude koalisatsiooni sotse ega reformereid ärge võtke! Uus koalisatsioon siis isamaa, EKRE, Keskerakond, Vabaerakond.....ja pabulased ning "kooseluseadus" prügikasti! Lihtneju....aga kas jätkub neil neljal erakonnal ka riigimehelikkust?
Parts-ti. 12. detsember 2015 05:49
Enam ei ole isamaad, nüüd siis on geimaa ja võib ka öelda, et homomaa. Laulupeol laulame isamaa asemel homomaa.
TP 12. detsember 2015 01:08
Pime aeg Euroopas on
kohal. Vihainkvisatsioon vist kah.
Oh, ei mingit paanikat 12. detsember 2015 01:05
nii nagu praegune valitsus on ka väga migratsioonisõbralik, siis varsti on siin islam, kes religioonina on väga paindumatu...ja siis kõik tolerastid näevad, mis supp on kokku keeratud. Või oleme taas liiga väikesed, et oma peaga mõelda ja rahva tahet arvestada?
Papi 12. detsember 2015 00:44
See meeldiv tee mis algas fosforiidisõjast pidigi selleni viima. Vahtre teadis seda algusest peale.
11. detsember 2015 23:19
Riik on ammu peesse aetud on ta nüüd homo või hetero omas,mis tähtsust sel enam?
Seinapõrge 11. detsember 2015 19:00
Kooseluseadus ongi nagu üks põrkest pauk!

Näpud eemale 11. detsember 2015 17:19
A 11. detsember 2015 17:04
Perverdid sooviksid järgmisena ka Piibli muutmist
Hungveiping 12. detsember 2015 17:21
Nõuavad Piibli põletamist ikka. Ja teame ka, mida tõi kaasa Hiina nn kultuurirevolutsioon, kampaania korras kultuuri ja intelligentsi hävitamine.
A 11. detsember 2015 16:36
Riigikogulased ,80 -90 % rahvast nõuab ,et te selle Rõiva ära kõrvaldaksite
Aitäh! 11. detsember 2015 16:23
argumenteeritud ja selge jutt mida seksuaalperverdid hakkavad kohe vihakõneks tembeldama
marks 11. detsember 2015 15:37
No need paugud järeltulijaid ei too, pigem pauk pas... - sisse.
Repliigiks kogu eelnevale arutelule... 11. detsember 2015 14:57
Inglise/prantsue keele oskajatele väike videotutvustus kui pestud ja sile võib üks inimaju olla
http://www.koreus.com/video/10-raisons-fille-sexe-chien.html
Äkki tõesti ei peaks enam kooseluseadust arutama vaid algatama uue ning oluliselt rohkemaid vähemusi arvessevõtvama.... (:-*
reede 11. detsember 2015 14:15
Tänan Lauri argumenteeritud kirjutise eest Oled ikka meie ärmamehega võrreldes ajugeenius Aga kus on meie teised intellektuaalid Kas kardavad oma elukese pärast Kui me ima maa homode pealetungile kaotame on Eesti suveräänsusega lõpp
inime 11. detsember 2015 14:03
Hoiame aastasajast aastasajasse kinni veendumusest, et homod kaovad ühiskonnast ära kui neid halvustada, diskrimineerida ja sundida ühe, kristliku, malli järgi elama. Siiani pole nad ühiskonnast kadunud ja ei kao tulevikuski seega milleks järgida ühiskonnas konflikti tekitavat suunda kui see suund on tõestanud ennast mõttetuna ja konflikti ei lahenda? Või loodab tõesti veel keegi, et karistamise ja keelamisega on võimalik selliseid osasid ühiskonnast kaotada?
BP 11. detsember 2015 14:17
Ja kuidas see haakub Vahtre kirjutisega? Kas ta kutsub üles homosid ära keelama? Millest sa sogad?
Just 11. detsember 2015 18:04
Ära ise soga. Homondus on puue, mida ei saa keelata, elagu sellega. Vahtre ütleb, et see seadus teeb halba, millest sa aru ei saa?
BP 11. detsember 2015 19:31
Vahtre räägib isadusest ja emadusest; see tähendab lapsendamisõigusest. Muu kohta ta sõna ei võta ega midagi ära keelata ei taha, mis praegu lubatud on, sealhulgas avalik homoseksuaalsus. Nii et sogad siiski sina, sest sul on fanaatiku kahemõõtmeline aju.
14.03 ehk oled inime-ne 11. detsember 2015 14:28
Keegi pole tahtnud teid kaotada, elasitegi vaikselt,kuni ise nõudma hakkasite perekonnaseaduse muutmist.Läksite oma tõekspidamistega juba koolidesse ja lasteraamatutesse oma tõde kuulutama.Konflikti tekitasite ju teie ise,ega heterod seda seadust pole nõudnud.Algas massiline sättumuste ja erinevuste pealesurumine enamusele,võikuidas?
Ehitusmees 11. detsember 2015 15:19
Meil oli objektil imelik pragu. Lasin makrot täis ja pragu kaduski ära. No näed siis. Saab ju kui tahta.
Rene 12. detsember 2015 00:18
Sinu kommentaari lugedes meenus mulle tegelane TV - st, kelle nimi oli Mürka Perse.

0 11. detsember 2015 14:01
sellel seltskonnal on üks nõrkus - nad ei taha tapelda. Nad tahvad, et teised nende eest tapleks - poliitpolitsei, sõjaväed. Samal ajal kui nemad punkris istuvad. Samuti meeldib neile haukuda sealt punkrist. Reaalselt ei julge nad oma nina välja pista - ja kui pistavad siis on neid kaitsmas ihukaitsjad. Nad üritavad hävitada meie tsivilisatsiooni ja meid, eurooplasi igas maailma nurgas. Kogu selle jama peale on mul öelda vaid üht - kui Te ise oma kodu eest ei võitle ei tee seda keegi teine ka. Masendav on vaadata kuidas lastakse siin Eestis 3000 viskerelvadega(püstolid) relvastatud salgal diktatuur kehtestada. See kõik toimub sest sina, hea lugeja, lased sel juhtuda!
Vanasõna 11. detsember 2015 13:52
Muidugi on see vaid algus. Kuidas see kõlaski?
Anna saatanale sõrm, tema võtab terve käe!
Kooseluseaduse järel tuleb ilmselt juba homoabielu seadus ja kohustus homoseksualistide paare kiriklikult õnnistada. Siis lõpuks traditsiooniliste perede kui vanamoodsate tagurlaste ahistamised j.n.e.
Vaatame veidi ajaloost. Vana Rooma ja kristlased näiteks.
Algul peeti kristlasi ohtlikeks mässulisteks ja kurjategijateks. Alates keiser Nerost neid hävitati, heideti amfiteatrite arreenidel kiskjate ette. Sadu aastaid, Kuni keiser Galerius nende tagakiusamise lõpetas. IV saj, algul kuulutas Constantinus Suur ristiusu lubatud religiooniks, võrdseks paljude teiste lubatud uskudega. Tema poeg Constanslendas ristiusu tähtsaimaks usuks, esimeseks. Ja järgnevad imperaatorid juba ainsaks lubatud riigiusuks. Kõik teised aga keelatuks ja karistatavaks. Tulemus? Kristlikud usufanaatikid asusid kohe ise neid teisi taga kiusama. Teiste templeid rüüstama ja põletama, templite väärisesemeid ära võtma. Purustati "jumalavallatuid" skulptuure, põletati maha kuulus Aleksandria raamatkogu. Keelustati olümpiamängud. Võitnud kristlus läks muudkui despootlikumaks. Algas omade, usuasjadest teisiti aru saavate kristlate ehk hereetikute tagakiusamine. Tuli ka inkvisitsioon, Ketserite põletamised, ristisõjad j.n.e. Kas ajaugu kordub nüüd taas? Kas võimu võtvad homod ei hakka lõpuks hetero-pooldajaid, eriti veel selle propageerijaid ahistama?
11. detsember 2015 16:41
Võid kindel olla,et kordubki, ainult veel kordi hullemate vahenditega ja suuremas mastaabis.
nojahh 11. detsember 2015 13:35
"Kooseluseadus / ... / debatid on võrreldavad / ... / avaliku fosforiidisõja vallapuhkemisega 1987. aasta algul". See on naiivne lootus, nagu autor ajaloolasena ei teaks, kust rahastati ja initsieeriti NL-i lagunemist. Seesama seltskond rahastab ka kooseluseadust ja pagulaskriisi. Nii lihtne see ongi. Vahtre saab seda protsessi eastada koos Mardiga 80/90ndate tegeliku ajaloo kirjutamisega, olid ju ka nemad tollal osalised, kuhu me täna jõudnud oleme.
11. detsember 2015 13:44
Kes seda küll teab, mida Mart kirja on pannud, kuhu aga jõudnud oleme, tunneb maarjamaa elanik juba omal nahal.
õige küll 11. detsember 2015 13:24
aga, kes neile kooseluseaduse läbisurujatele selle selgeks teevad. Huvitav, mida nad sellega taotlevad, püüavad teatud seltskonna hääli? Kui nii jätkata, siis on ka varastamine inimese omapära, miks teda süüdi mõista jne, geenid süüdi ju, sama käib kõigi kurjategijate kohta.
debatid on minevik, loodab peaminister Taavi Rõivas. Seadus võetakse vastu ja Eesti sammub tõelisi euroopalikke väärtusi järgides helge tuleviku poole. 11. detsember 2015 13:17
Vaata , selle helge tuleviku taevas on üsna tumedad pilved, nii rahvale tervikuna, kui ka sinule endale. Kui kapten laeva karile juhib, läheb ta aumehena koos laevaga.
Leopall 11. detsember 2015 15:18
Meie RK-s ja Valisuses kahjuks aumehi eI leidu. On vaid SAAMAMEHED""
Riigel 11. detsember 2015 12:21
Kogu see euroopalik elulaad ja nn. euroopalikud väärtused kuhu poole me nii hirmsasti püüdleme ja pimesi heaks kiidame on ju pikas perspektiivis enesehävituslik. Rahvastik meil vananeb,eurooplane ei sigi niigi ja siis veel tolereerib igasugu väärastusi,et seda sigimatust veelgi suurendada.Nagu sellest veel vähe,tolereerime me kõiki teisi uske ja rahvusi,kes omakorda on üsna vaenulikud,agressiivsed ja hea sigivusega,ehk igatpidi on kogu see euroopalik väärtus üks suur hälve ja moraalitus.Me võime seda nimetada sallivuseks või demograatiaks või milleks iganes aga see on tegelikult üks suur väärastus,mis lõppeb selle harrastajate paratamau hukuga ja kadumisega.Me võime siin Eestis veel ehk asja päästa või vähemalt agooniat pikendada aga ma julgen väita,et Euroopa tervikuna on per..e kursil ja seda enam päästa ei õnnestu.
Tulevik on tume lapsendatutele 11. detsember 2015 12:21
Nõus artikliga aga asi kujuneb tõenäoliselt veelgi hullemaks. Seni räägitakse asju täiskasvanu tasemelt. Kui aga geipaari laps jõuab nii viiendasse kuuendasse klassi siis on selge et midagi on mäda , et kes ja kus on siis minu päris ema st see kes mind sünnitas. Ja siit ilmselt algab väga palju ebameeldivusi aga ka tõelisi tragöödiaid. Ei ole raske näha et vastutulek homode tujudele toob kaasa paljude noorte inimeste(homo lapsendatute) psüühika sandistamise tulevikus. See on viitsütikuga pomm ühiskonnale. Homosid muidugi kaugem tulevik ei huvita, neid huvitab mõnus äraelamine.
matsikene maalt ja metsast, hr. SHVEIGIGA ühel meelel 11. detsember 2015 11:14
...lugupeetud küsija Eanton 10:25 11dets. 2015, küsite: "kas kaitseväes tohib olla avalikult HOMOSEKSUAALNE???", hea küsimus, vastan ka kohe: " seaduse rakenduslikku ossa lisatakse kiirkorras punkt, kus kasarmu kaptjorkasse tuleb kujundada gey nurgake", mäletame ju eelmistest aegadest- punanurke, leninskaja komnateid, lahingu kuulsuse loengute klassikesi jne., seega pole ka enam poistele vaja välja kirjutada linnalubasid, ikka juba majanduslikus mõttes tuleb odavam sest saapad kuluvad vähem..., Aga kroonus käib ikka hr. SHVEIGI reegel: "lõuad pidada ja edasi teenida!!!"...
11. detsember 2015 11:17
Äkki annaks kohe käsu, et peab olema, mitte lihtsalt ei või. Tutvuge USA sõjaväes toimuvaga, samas suunas lükatakse meidki.

xx 11. detsember 2015 11:02
on selle islamiga kuidas on aga seal ei sallita ei homosid ega lesbisis....ja kui see tõesti kunagi Euroopa peaks vallutama siis???
yy 11. detsember 2015 11:47
siis visatakse värdjad kõrghoonete katustelt alla ja tore ongi.
äkki peetakse 11. detsember 2015 14:22
14.22 11. detsember 2015 14:32
Äkki võib püksi ka tulla, või on seal midagi koguaeg,et vingud???
RS 11. detsember 2015 10:57
Rõivas,Randpere,Aunaste,Alender jt kogu oma pedekambaga tekitavad vaid põlgust ja tülgastust.
võitlus käib 11. detsember 2015 14:23
hea ja kurja vahel, sina oled kurjuse poolel, küll elu karistab.
Ei, 11. detsember 2015 14:44
mina olen terve mõistuse poolel
???? 11. detsember 2015 10:56
Loogiline jätk on sellele Euroopa allakäik ja islami pealetung mis on elujõulisema kuid ka robustsema perekäsitlusega
alles 11. detsember 2015 10:54
see oli, kui üksikemadegi peale viltu vaadati, täitsa per..es Eesti riik!
Eks need kõige 11. detsember 2015 10:48
suuremad kakanokud seal poliitikas selle kooseluseaduse vankri veerema panid.
Jah 11. detsember 2015 10:46
Huvitav, et seda jama ajavad inimesed, kes kirjutavad "geen" tugeva konsonandiga. Ma pole mingi tolerast seepärast, et ma pean Vahtre juttu täielikuks demagoogiaks. Kaks isa saavad pidada isadepäeva ja kaks ema emadepäeva, keegi ei jää millestki ilma. Js mis asi on see, mida ainult isa lapsele õpetada saab?Isegi püsti pissimist õpetasin oma poegadele ise. Kui homovihkajad keskenduksid parem heteroperede probleemidele, miks suur osa lahkuläinud meestest arvavad, et lastega tegelemine ja nende ülevalpidamine on ainult naiste asi, paraneks laste olukord tunduvalt. Kasvasin ise ainult emaga ja näen kõrvalt egoistlikke, alkoholi kuritarvitavaid mehi - millised on täpsemalt need pereväärtused, mida praegultki koos elavad ja lapsi kasvatavad homoseksuaalid pärast kooseluseaduse jõustumist rikkuma hakkavad? Homosallimatus on puhtalt religioosne rudiment. Eestlane pole usklik, millest selline sallimatus? Vähemusgruppe on ühiskonnas palju, kellega arvestada tuleb. Ka vaimuhaigetel ja invaliididel on õigused, rääkimata siis lihtsalt tavalistest inimestest, kes lihtsalt samasoolistena tahavad koos elada. l
BP 11. detsember 2015 11:30
Püsti pissimist õpetasid küll, aga kas sa rauatööd ka õpetad? Ja mehelikku uhkust, väärikust? Autole varuratta allapanekut? Oled katkisest perest ja ei oska normaalset peret ette kujutadagi. Loogikat sul samuti pole. "Kaks isa saavad pidada isadepäeva ja kaks ema emadepäeva..." Tule taevas appi - jutt on ju sellest, et kui peetakse emadepäeva, siis kahe isaga lapsel pole võimalik seda kaasa pidada. Oled ilmselt just see, kes isatuna kasvanult tõesti arvab, et isa ainus erinevus emast on püsti pissimine.
Agent Frances Presso 11. detsember 2015 11:36
Vägisi ja jõuga peale surudes kedagi armastama ei pane. See fekaali külv, mida on võimaldanud G.Sor. rahastamine läbi avatud ee fondi on põhjustanud selle olukorra, kus ennem täitsa normaalsed ja sõbralikud inimesed on nüüd nii endast välja aetud, et see annab vastaspoolele võimaluse sellist retoorikat kasutada. Samas unustavad nad ära, et nad ise on kogu selle jama põhjustanud ja nad ise ei ole üldse võimelised aktsepteerima teistsuguseid arvamusi. Seega sm. Jah, su jutt on küündimatu varjatud propaganda. Vähemused on ka pedofiilid, nekrofiilid ja zoofiilid - neil kõigil nagu ka lesbidel ja homodel on ühine teaduslik termin - seksuaalse orientatsiooni hälve. Miks peab enamus elama selliste reeglite järgi nagu sobib hälbega marginaalsele vähemusele?
11. detsember 2015 13:39
Aga räägi siis ka anatoomia ümberõppest,milleks inimesel mingi elund loodud on.Seni on pärasool ainult roojamiseks olnud, kus õpikus see vagiinaks muutus?Te pole ju lapsevanemad,kui te pole neid eostanud ega sünnitanud,te olete kasuvanemad võõrale lapsele.Kas on keegi teilkeelanud koos elada aga perekonna mõiste on ema, isa ja nende lapsed, punkt.Siit edasi on vaid järgmine samm,järgmised fiilid oma õigusi nõudmas.Ah,et mida rikkuma,lapsendamine muutub inimkaubanduseks,mis on ka vaja seadusega teie õiguseks muuta,küll teiljuba ideid jätkub.Üks kamp hölvetega inimesi nõuab senise perekonnaseaduse muutmist, tule taevas appi oma multi-kulti viljelemisega.
aga 11. detsember 2015 14:17
aga keegi pole senini takistusi teinud kahe samasoolise kooselule,harja ajab punaseks,kui nad heterote kombeid parodeerima ja mõnitama.
OHOO 11. detsember 2015 15:28
kas alkoholi tarbivad ainult heterod?=?=
seksivõime reform 11. detsember 2015 22:34
Vaimuhaigete ja invaliidide jaoks teeb ogar poliitik töövõime reformi!!! Mida võib pidada vigase mõnitamiseks.... Kui sa julgesid asjad ühte patta panna, siis peaksid pervodele nõudma hoopistükkis näiteks - seksivõime reformi! Iga pervo saab siis omale vastava seksivõime protsendi - täitsa PD saab näiteks NULL % seksivõimekuse protsendiks! :D
Kus siin üldse mingi võrdsus on? Vigastel on omad õigused, aga riik soristab nende peale kõrge kaarega... :S PD jaoks poevad aga lausa nahast välja! :O
milles siis küsimus 11. detsember 2015 09:34
teaduse ajastul ongi käsitletud inimene, kui masin või vahend mitte elusolend ... võtad ühe osa ja asendad teisega ... sellest on tekkinud usk, uus ideoloogia.
See uus meelsus on uue paradigma domineerimise manipulatiivne tagajärg. Lapsed-nooremad on eriti vastuvõtlikud uutele asjadele, kui neil puudub konservatiivne kasvatus-arusaamad elust inimesest.
Kes teist ei arvaks, et varsti jõuab kätte aeg, kus inimesed ise vabatahtlikult nõuavad enda kiibistamist ... see hullus on vaid üks osa uue idoloogia nähtudest.
Sama hulluse üks osa on pervertide (homonduse) praegune revolutsioon. See on alles algus ja meelelisust hakatakse käsitlema palju võimalusterohkemalt.
Ma ei hirmuta vaid vaatan põhjus-tagajärg seoseid, kui protsessina ... võtad midagi ühiskonnas ära ja asemele tuleb midagi muud ... mis loomuliku-konservatiivse maailmapildiga ei lähe kokku.
Vabadus ilma distsipliinita lõppeb hävinguga ... inimene igal hetkel kontrollib oma hingetõmmet ja südamelööki, tekib vähemgi häire ja see inimene on surnud.
11. detsember 2015 10:56
Pigem võltsteaduse ajastu, kus teadlaste renomeed kasutatakse ära massiivsete kõlvatuste ja massimõrvade teostamiseks. Vaadake ette, kus teie nimed figureerivad ja mis nõu te rahvale jagate, sihilikku eksitamist teadlaste suu läbi kohtab ohtlikkult palju Kui rahvas ise ei võta vastutust oma ellujäämise eest oleme juba praegu surnud rahvas,
Kui juba teadlane püünele lükatakse on asi eriti kahtlane. Kontrollige kõik nõuanded üle, muud võimalust ei ole.
Indrek2 11. detsember 2015 09:04
Lugupeetud Lauri Vahtre - loen teie kirjatükki ja tekib küsimus, MIKS siis IRL seda jama toetab valitsuses?!?!?!?!?!?! Selline ühiskonna moraalseid alustalasid hävitav seadus on kuritegu!
*** 11. detsember 2015 10:42
Minu meelest IRL ei toetanud, v.a. Aunaste. Vaesest Partsist, kes ka ei toetanud, sai seeläbi isegi kauplemisobjekt.
*** 11. detsember 2015 10:43
...ühesõnaga, öeldu käis rakendusaktide hääletamise kohta Riigikogus.
Indrek2 11. detsember 2015 11:51
Miks siis IRL seal valitsuses edasi tolgendab?!?!?
Juura 11. detsember 2015 11:26
Ega Isamaa ei toetagi seda,Aunaste vaid mingil sisemisel sunnil näppis valet nuppu...
11. detsember 2015 14:01
Ei,ei,õnneks IRL ei toetanud enne ega ka nüüd.Aunaste oli see üks hääl,mis päästis seaduse prügikasti viskamisest.Lolle eikünta ega külvata, need kasvavad ise.Vahtre on väga õigel teel,varsti ei mingit isamaad,emakeelt ega perekonda.On üks suur multi-kulti pedofiilia paabel.

Johanna 11. detsember 2015 09:04
Aga lausa imelik, et Riigikogus on inimesi, kes pole süüvinud asja olemusse süvitsi. See ettenägemisvõime peaks saadikuil küll olema loomupäraselt, ei tohi lasta ennast petta looriitatud valedest ja pooltõdedest. Taevamehhaanikat ja loodusseadusi ei ole võimalik muuta, võimle palju tahes.
ohoo 11. detsember 2015 11:00
Kas partei jagas ettenägemisvõimet? Sul on ebareaalsed ootused riigikogulaste võimekusele ja ratsionalselt tegevusele. See kamp seal ainult vormistab mujal tehtud otsuseid, sinu raha eest ja sinu vastu.
Aga 11. detsember 2015 08:08
uurige homod mis teiega juhtub kui "pagulased" tulevad? Ka kõige pimedam kapp ei aita.
11. detsember 2015 11:15
Justnimelt, rumalad tankistid saavad oma palga, veel hullem, et isegi nendega koostööd tegevatele kristlastele lubatakse radikaalsete islamistide poolt peatset surma. Samad retoorika ja samad seaduste skeemid toimivad igal pool, lugege/kuulake ometi, mida inimesed räägivad? Poliitikute jõuk peab sõda rahva vastu ja eeldavad, et te nendega koostööd teeks, et ennast ja oma pered hävitada. Mingit võõrkeelt ju ikka oskate, et maailmas toimuvat jälgida. Peavoolumeedia lihtsalt petab rahvast jõhkralt, need on teie valeinfoga eksitamisseks, manipuleerimiseks ja hävitamiseks loodud, et te teeksite otsuseid, mis teid endit ja teie lähedasi kahjustavad, selle eest neid peetakse, aga maksate teie enda ja oma lähedaste eludega.
Jordanka 11. detsember 2015 07:35
Kurb, kui eesti riigipead, ei kuula ega arvesta oma riigi inimestega. Ja siis nad ütlevad, et paljud lahkuvad riigist. Ise ju teete samamoodi oma rahvast pagulased (poliitilised) See et mingi Nõmedus on Hollandis ja Rootsis lubatud, siis nagu väike titt on vaja meile ka... Sorry, aga see kõik mis Rõivas ja muud loomad räägivad ja tahavad, on nõme.
jorr 11. detsember 2015 00:16
Peale sooneutraalseid abielusid järgbevad zooneutraased abielud.
Mees on lambaga artali ees, lambal loor ees.
pruudikimpu heita ei õnnestu, sest lammas sööb selle enne ära.
Õnnetu nekrofiil 11. detsember 2015 12:06
Millal lapiadega abillumine lubatakse? Nekrofiilid on ju ka inimesed!
homokindralid kert ja laaneots 10. detsember 2015 23:52
Kindralid Laaneots ja Kert - Riigikogusse homoabieluseadust kooseluseaduse nime all läbi suruma!!!
Operetikindralite missioon - pärakuseksi edendamine Eestis!
Eanton 11. detsember 2015 10:25
Kas kaitseväes tohib olla avalikult homoseksuaalne? Või olla transgender?
Rix 10. detsember 2015 23:48
Maailm läheb vastu oma hukule.Seda hullumaja ei ole enam kauaks.
Jah 10. detsember 2015 23:54
Täpselt nii ongi, niikaua kuni meil juhivad riiki mingid hullud,ei saa siin miski paremax minna.
jaiks 11. detsember 2015 00:13
Mitte maailm, vaid Lääne-Euroopa ja USA.
USA-st pole kahju, seal elavad barbarid, aga Euroopa pärast tunnen muret.
Soodom ja Gomorra 11. detsember 2015 00:40
ongi käes jällegi, aga teada on, et taevaisa lülitab korgid välja enne kui asjad väga hulluks läheksid ja kellegil poleks enam pääsemislootust.
Jube 10. detsember 2015 23:16
...olen selle artikliga täiesti nõus. Samas kas see pole siis tõsi,kui kunagi olime vene võimu all sõna otsese mõttes lakkusime venemaa tagumikku ja nüüd kõik mis Ameerikast tuleb oleme pöördunud nende tagumike poole. Kõik hullus mis sealt tuleb peab ka meil olema. See on idiootsus, see on haige ja see on absurd. Peres on ette nähtud lapsele kaks vanemat ema ja isa,kuidas siis saab sellist absurdi välja mõelda et ema ja isa enam polegi vanemad et on kaks ema ja kaks isa. Appi ma ei suuda lihtsalt uskuda kui pimedusest löödud võivad olla meie poliitikud. Kaltsu Taavi teeb mis tahab ja tema silmis on kõik õiglane. See poisiklutt ei vääri isegi oma nime. Me peame sellele vastu seisma...tühipaljas jutt ei aita, võtkem midagi ette et seda hullust peatada. Lesbid jäävad lesbideks ja homod homodeks. Mingu oma kappidesse tagasi ja ajagu oma rida omaette. Mida te õige lubate endale, krdi lesbid ja homod!!! Mis õigus on teil lapsi saada. See on hälve ja minge oma hälbega sinna tagasi kust te tulite. Ajukääbikud ausõna. Teil pole õigust kasvatada last sest annate edasi valed väärtushinnangud. Te kohe üldse ei mõtle tagajärgede peale. Maailm on täiesti sassi läinud ja aru kaotanud eesotsas lollide poliitikute ja muude tegelastega kes seda paska toota lasevad.
Ees on väärastunud tulevik 11. detsember 2015 00:24
Nõustun täielikult eelneva kirjutajaga.
11. detsember 2015 11:46
Enne ei juhtu midagi kui rahvas oma meelsust füüsiliselt ei näita.Niikaua kui eestlesed mugavalt kodus istuvad ja ainult meedias tatti pritsivad naerab valitsus pihku.Kas tõesti arvatakse,et ainult EKRE ja Kristiina peavad ja jõuavad üksi teie eest seita.Ootasin minagi eestlasi Toompeal aga asjatult....olen teis pettunud,väga pettunud.Mõelge mugavlased ja mõelge veel üks kord,millist tulevikku ootate ja siis TEGUTSEGE...näete ise milline teerull kandadel sõidab
11. detsember 2015 12:03
Ära ässita relviut rahvast, meil ei ole relvastatud sõjaväe ja politsei vastu midagi vastu panna, ainult võimud saaks õigustuse tapmiseks. Miks sa seda tahad? Kui sul mõistust ei jagu siis tee midagi kasulikku, tee hagu või midagi muud sihipärast ja jõukohast, et rahvas ellu jääks vaatamata genotsiidsetele sigadustele, mida valitsus teeb.
12.03 11. detsember 2015 14:16
Mida mula, labidad pole ju poest otsa saanud,nii rumal ka ei tasu olla, et keegi teine meid päästab.Mitu püssipauku sa Veneriigist väljaastumisel tegid,kui suur armee siis vastas oli?Tee siis hagu ja värise edasi.
Eestlane 10. detsember 2015 22:32
Ja ikka ei saa Toompea aru, et enamik inimesi on paraku heterosuunitlusega. Kaevavad ju endale auku. Jällegi arvan seda, et inimesed võiksid oma magamistoa endale hoida.
11. detsember 2015 11:55
Ambitsioonid ju ei luba, mingit muud põhjust ei ole, ambitsioonid on kindel ankur, mis inimese absoluutses mudaliigas hoiavad ja seda kasutatakse võimude poolt kavalasti ära.
Vaadake neist läbi ja elage oma elu nii normaalselt kui võimalik, lastega muidugi on keerulisem, kui neile seda seksisolki varakult pähe valama hakatakse. Seksikate laste jutt üksi on perversne ja ebanormaalne, aga lasteaialastele oraalseksi õpetamine (nagu USA-s tehakse) on juba otsene laste vaimne ahistamine. Jah nad tahavad, et teie lapste elu ainult seksi, asjade ja raha ümber keerleks, sest see teeb teist ja teie lastest kergesti manipuleeritavad orjad.

Kats. 10. detsember 2015 22:28
Loen ja loen ja kurb hakkab.
jeerum küll 10. detsember 2015 22:12
no vot.Väga õieti öeldud,et kes on kooselu seaduse poolt ei ole täie mõistuse juures.Seda ka peaminister.Kus on inimesel ajud kui ta ei saa aru selle seaduse ohtlikkusest,Küla joodiki saab aru,et elu keerab peesse.Aga lõust irvitab oma rahvale näkku.Valitsuses on veel ka haritud ja lugupeetud kanditaate,kes võiksid esile tõsta maha hääletamise.Tatikas käigu enne kroonus ära ja alles siis õppigu suhtlemist.Maha,maha,maha.
Peep 10. detsember 2015 21:43
Nendest hälvikutest ja väärakatest tuleb ennast ja oma lapsi eemal hoida.
Küll 10. detsember 2015 21:03
loodus lollid välja roogib, tuleb ainult neist eemale hoida, et ise ja oma lapsed samasse ämbrisse ei satu!
pff 10. detsember 2015 20:53
1. Soomes on samasooliste abielud seadustatud. Kas sellest on juhtunud midagi kohutavat?
2. Kas üksikisalt tuleks tütar ära võtta, kuna isa ei saa talle õpetada teatud laule, tantse, saladusi ja naisteasju?
3. Isadepäev on lasteaedadest juba kadunud, kuna isad on kuhugi kadunud. Ei tea, kas homod panid nahka?
kata 10. detsember 2015 21:29
Ei ole see isadepäev kusagile kadunud-on küllalt lasteaedu ja ka koole, kus seda päeva tähistatakse ja isad tulevad kohale.
Mann 10. detsember 2015 23:34
pole kuulnud ühesti lasteaiast, kus isadepäeva ei peeta!
Soomes (ja Rootsis) juba keelatakse ja kirjutatakse lastekirjandust ümber, võetakse peredelt lapsi ära jne jne...
lahutatud või leseksjäänud vanemate teema sissetoomine on loogikaviga e demagoogia
// 11. detsember 2015 08:47
mis sa räägid siin üksikisast?? teema on teine, loe uuesti! üksikemade ja -isade ees müts maha!
Pervo 10. detsember 2015 20:49
Kepin lammast ja see on tulevikus uus normaalsus. Püha kakase pepu kultuse kirjutame Eesti Pede Vabariigi põhiseadusesse. Elagu Euroopalikud põhiväärtused.
Laurile, 10. detsember 2015 20:49
Eestiski leidub neid, kelle arvates on see väga õige. Ühe sellisega oli mul hiljuti interneti vahendusel kokkupuude, mis mind mitmeks päevaks masendusse viis.
Ausalt Lauri, nii on ja nö. lehti ei taha enam üldse sirvida sest välk ja pauk ning si.t tuju on garanteeritud :)
Eriti paneb imestama KUIDAS suudavad KÄPUTÄIS omasooiharaid ja illegaalide-õnneküttide
jumaldajaid viia kogu tsivilisatsiooni (väike liialdus jätame MOSLEMID välja) endast välja, mitte lugu pidama, lausa mitte sallima kui tuleb ligi, haarab sallist ja kukub jälle vassistiks sõimama.
Mingi ERILINE agresiivsus on selle "sallivuse" ajupesu taga lisaks lapsikule naiivsusele, karjääri lootusele ja küllap ka priskele raharullile.
No see et köik on mittesallijad peale selle väikse grupi toleraste ja valitsuse-poole riigikogu on matsid 18 sajandist, vassistid ja rass istid, jne on lihtne enesekaitse- kes esimesena valju häälega röögib on võitja.
Kuid PR kunnid- panite ühes asjas mööda ja palk Brüsselisse kohe tagasi maksta nimelt ei teadnud te omas pehmes Eurokoolis ja kasvatuses seda et see junn eestimaalane on kõvemast kivist (nõuka propaganda) millist teie põlvkond ja Brüsseli Euroopa pole undki näinud ja näedsa- lobjakad sõimavad, kristelid kaagutavad, mikserid kasvavad nagu seened maa seest välja, "ladvik" aina häbeneb ( vaadake millega seekord häbenemine lõppes-LÄTI NAISE LEIDIS), tolerasttibid teevad ISE ENDALE inimõiguste uuringut (KUKU raadio 14.15) ja ..........
Läheb küll silme eest mustaks aga järsku on veel lootust!?
Ard
BP 11. detsember 2015 13:34
Kõik õige, ainult läti naise jätaks mängust välja. Mis tast näägutada, viimati on kena inimene.
Olen süüdi ) 11. detsember 2015 15:53
See rohkem naljaga mõeldud, Sveiki!
sammub 10. detsember 2015 20:28
Eesti sammub haige tuleviku poole

Eks meie reformiliberaale 10. detsember 2015 19:51
tiivustavad 64 lehekülge Euroopa Manifesti mis on õpetlik lugemine igaühele https://www.tarand.ee/euroopa-manifest/ ja nende kirjutajate utopistlikud ideed mis tuleb ellu viia kasvõi vägisi ja ongi viidud,aga ka Inimõiguste Keskuse uue seebi “Inimõigused Eestis 2014-2015” uuringu pimestav sisutihedus. http://humanrights.ee/2015/12/tana-avaldati-aruanne-inimoigused-eestis-2014-2015/...
Villi 10. detsember 2015 19:37
...Vahtrel on 100% õige jutt, lisaks veel, aga mis ikka siis saab kui "pühast vaimust" soetatud poisil või tüdrukul , kellel kümmneselt on pilt selge ja jagab asja, et temas pealekauba ka keenides vastas pooleks oleks justkui mitte nii nagu tema emme ja issi, koolipeol tahaks oopiski plikaga tantsu lüüa??? või saada korvi, või...??? , millisest supist siis seadusandja püüab välja ujuda - rabeleda..., kahju ja huvitav, et kaugemale pole mõeldud???
QUIRTU 10. detsember 2015 19:28
...ja lapsi hakkame Aafrikast ostma.
see 10. detsember 2015 19:17
loodusseaduste eitamine tuletab mulle meelde veel teatud riigis levinud postulaati, et me ei oota looduselt armuande, vaid võtame need ise, s.t. loodus võib puu taha minna. millega teatavasti, muude veidrate õnestunud ja "õnnestunud" eksperimentide kõrval kaasnesid ka jõgede ümberpööramise katsed. tagajärgi pole siiani suudetud likvideerida.
10. detsember 2015 19:12
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
10. detsember 2015 19:59
ära labatse, muidu hakkan sind tolerastide provokaatoriks pidama!
Leonhard Pallon 10. detsember 2015 19:01
Ei uskunud seda, kuid SEEKORD on Vahtrel VÄGA ÕIGE JUTT!!
oi õudust! 10. detsember 2015 18:39
Keelame koolis pidada "seksistlikke" emade- ja isadepäeva!