Eesti uudised

Töötukassa juhatus lühendas Estonian Airi kollektiivse koondamise tähtaega 

Toimetas Marge Sillaots, 10. detsember 2015 15:04
Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Töötukassa juhatus lühendas ASist Estonian Air (EA) koondatavate töötajate töölepingute kollektiivse ülesütlemise tähtaega. Ülesütlemise varaseimaks tähtajaks on nüüd 11.12.15.

Tähtaja lühendamine annab töötajatele võimaluse saada koondamishüvitised kiiremini kätte ning asuda uut tööd otsima. Tähtaja lühendamine ei mõjuta töölepingu seaduse alusel makstava koondamishüvitise suurust.

Samal teemal

EA esitas töötukassale taotluse lühendada töölepingute ülesütlemise tähtaega 2. detsembril. Selgituses tõi EA välja, et nende tegevus lennundusettevõttena on lõppenud alates 7. novembrist 2015. EA on esitanud kohtule võlgniku pankrotiavalduse ja ettevõte on maksejõuetu ning töötajatel töötasu saamata alates novembrist 2015.

Tavaliselt võib kollektiivse koondamise korral töölepingud lõpetada 30 päeva möödudes vastava teate esitamisest töötukassale. 30-kalendripäevase tähtaja eesmärgiks on võimaldada töötukassal leida lahendusi kollektiivse ülesütlemisega seonduvatele tööhõiveprobleemidele.

Eesti Töötukassa nõustas EAst koondatavaid töötajaid telefoni teel, teavitades neid seadusega tagatud hüvitistest, uue töö leidmise võimalustest ning töötukassa teenustest, mida on võimalik pakkuda selleks, et toetada uue töö leidmist. Samuti korraldas töötukassa 2. detsembril EA töötajatele teavitusürituse, kus osales umbes 150 töötajat. Kuna ettevõttel ei ole tööd pakkuda ega töötasu maksta, on töötajate huvides töösuhte lõpetamine võimalikult lühikese aja jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee