Eesti uudised

MIHKEL MUTT: kirjanikupalk ei ole mulle laisklemiseks (9)

Maarius Suviste, 10. detsember 2015 06:00
KIRJANIK: «On ikka vajalik küll!» ütleb Mihkel Mutt kirjanikupalga kohta. «Need, kes räägivad, et hea kirjanik elagu oma honoraridest, ei ole paraku asjaga kursis.»Foto: Alar Truu

Kirjanikupalga saaja teab, et kui ta on selle raha niisama ära raisanud, siis ta ei pääse rahva õiglase kättemaksu eest, ütleb üks välja valitud riigipalgaline, kirjanik Mihkel Mutt. "Kirjanikupalk pole selle saajale laisklemiseks," kinnitab ta.

Maarja Kangro, Indrek Koff, Mihkel Mutt, Jürgen Rooste ja Tõnu Õnnepalu – just nemad on need viis välja valitud kirjanikku, kes hakkavad kolm järgmist aastat riigilt kirjanikupalka saama. Valik tehti 54 kandidaadi seast. Palgalise kirjaniku jaoks on järgmisel aastal ette nähtud 1005eurone brutokuupalk.

"Valikut kommenteerida ei oska. Ja ei taha ka. Jään erapooletuks," ütleb kirjanik Jaan Kaplinski. "Kuid on tore, et selline palk olemas on. Kirjanikutööst on meil raske, peaaegu võimatu ära elada. Ja kui Eesti riigi põhiseaduslik kohus on hoida eesti keelt ja kultuuri, siis täidab riik sellise palga asutamisega oma kohust."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.11.2018
Selgusid uued kirjaniku- ja kunstnikupalga saajad
21.01.2017
MIHKEL MUTT: "Eestlane on lihtsalt põliseurooplase natuke lahjem variant, säästueurooplane."
11.02.2016
Tõnu Õnnepalu loobus kirjanikupalgast
17.12.2015
Kunstnikupalga saajad valiti välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee