Maailm

Soome vallavanem küsib, miks varjupaigataotlejateäri on tasuvam kui hotelliäri (13)

Õhtuleht.ee, 9. detsember 2015 13:28
Immigratsioonivastane protest Soomes Tornios 2015. aasta oktoobris.Foto: Reuters / Scanpix
8300 elanikuga Asikkala vald Soomes ei ole rahul 350 varjupaigataotleja majutamisega valla ainsasse hotelli. Vallavanema sõnul on poliitikud andnud migratsiooniametile liiga suured volitused, sest majutamine toimus vaatamata valla vastuseisule.

Esimesed iraaklased ja afgaanid saabuvad Asikkalas Tallukka hotelli järgmisel nädalal. Vallavanem sai migratsiooniameti ja hotelliomaniku koostööleppest teada novembris elektronposti teel, kirjutas Iltalehti.

Samal teemal

Soome noorimaid vallavanemaid Juri Nieminen ütleb, et valla seisukohta ja alternatiivseid pakkumisi ei ole migratsiooniamet püüdnudki ära kuulata ja otsus jäi muutmata. Vald oleks soovinud varjupaigataotlejad paigutada üürikorteritesse, et vältida kahju turismile, mida hotelli sulgemine põhjustab.

"Eriline on see, et varjupaigaäri (rahalised – toim) katted on Soomes paremad kui hotelliäris. Miks vastuvõtutegevuse eest makstakse nii kuninglikke tasusid, et turismiettevõtted võivad turistide ees uksed kinni panna ja võtta asemele varjupaigataotlejad?" küsib Soome vallavanem. Ta on seisukohal, et kodunemise õnnestumiseks tuleks majutamisotsused langetada koostöös vallaga. Niemineni sõnul suhtuvad valla elanikud varjupaigataotlejatesse eitavalt.

Vallavanem toob esile turvalisuseriske, kui lähim politseijaoskond asub 30 kilomeetri kaugusel ning selle vastutusel on juba varasemast kolm asüülitaotlejate keskust. Vallavalitsus kaalub vastuvõtukeskuse asutamist vaidlustada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee