Maailm

Üha rohkem iraaklasi kipub Soomest koju (52)

Toimetas Kristin Aasma, 9. detsember 2015, 11:37
See foto on tehtud 21. oktoobril 2015, mil migrandid astusid Roomas lennukisse, et lennata Rootsi ja Soome. Mõned kuud hiljem soovivad mõned neist minna Põhjamaalt tagasi koju.Foto: Vida Press
Üha rohkem iraaklasi soovib Soomest kodumaale tagasi pöörduda. Kui oktoobris läks Iraaki 60 ja novembris 72 iraaklast, siis sel kuul on oodata tagasipöördujate rekordit.

Üldse soovis Soomes kodumaale naasta oktoobris 78 ja novembris 111 migranti. Paljudele sisserändajatele on selgeks saanud, et Soome pole kaugeltki see, mida inimkaubitsejad neile Vahemere rannas lubasid.

Samal teemal

"Ma ei tea, mis minust Iraagis saab, aga siin ma suren hingeliselt," ütles oma varjupaigataotluse tagasi võtnud mees Helsingin Sanomatele. Iraaklane on elanud varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuses neli kuud ning tal on tegevusetusest ja soome toidust mõõt täis.

Bagdadi mees aga kurdab, et tema pärast on ta peret kodumaal ähvardatud ning elu vastuvõtukeskuses on ahistav. Noor mees ei saa kitsastes oludes magada ja tahab tegutseda. "Teenindus ei ole siin see, mida me ootasime. Oleks tõesti hea, kui saaks töötada ja elada normaalset elu," rääkis kolm kuud Soomes olnud sisserändaja, kes tahaks nüüd nii kiiresti kui võimalik Bagdadi tagasi minna.

Rahvusvahelise migratsiooniorganisatsiooni Helsingi osakond korraldab vabatahtlikult kodumaale naasta soovijatele tagasisõidu.

Mõned pöörduvad kodumaale tagasi, kuna olukord on vahepeal muutunud – mõne sugulase või pereliikmega on õnnetus juhtunud ning ta vajab hoolt. Teisalt aga hakkab migrante koduigatsus piinama, kuna otsused ei tule nii kiiresti, kui nad lootsid. "Ehk on ka märgatud, et pereühendamise kaudu ei saagi peret nii kergesti Soome," rääkis organisatsiooni koordinaator Julia Evans Helsingin Sanomatele.

52 KOMMENTAARI

m
Mida-asja 10. detsember 2015, 13:32
Ja Soome ei lase neid siis tagasi või? Toho tonti, see on ju räige inimõiguste rikkumine.
n
Nendele 10. detsember 2015, 12:27
Pagulasarmastajatele, kellel need mudakoonud jalgevahe märjaks ajab ja pisarsilmi nende töökust usuvad ja doktorikraade, siis minge Soomes Jumbosse või Itiksesse näiteks ja näete, kui töökalt nad seal oma päevi vegeteerivad. Pagulaslaagris viibimise kogemuse saate kindlasti
Loe kõiki (52)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee