Eesti uudised

Ministeerium tahab tõsta õpetajate palkasid vähemalt 6,4 protsenti (22)

Toimetas Geidi Raud, 9. detsember 2015 07:46
Foto on illustratiivne.Foto: PantherMedia / Scanpix
Haridusministeeriumi eesmärk on tõsta järgmisel aastal munitsipaal-, era- ja riigikoolide õpetajate palkasid keskmiselt vähemalt 6,4 protsenti.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi sõnul annavad valitsuse poolt menetlusse suunatud seaduseelnõud võimaluse tõsta 2016. aastal nii õpetajate keskmist kui ka miinimumpalka. "Praeguste võimaluste juures arvestame õpetajate järgmise aasta miinimumpalga tõusuga 900 eurolt 958 euroni ning keskmine töötasu kasvab vähemalt 1150 euroni, kuid see sõltub riigikogus menetluses olevatest seadusemuudatustest ning riigieelarve aruteludest," nentis Ligi.

Omavalitsused ning erakoolide pidajad saavad riigilt võrdsetel alustel haridustoetust, mis sisaldab ka õpetajate palgatoetust.

Riigikogus on esimese lugemise läbinud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu, mis teeb ettepaneku liigutada haridustoetuse 2,7 miljoni euro suurune investeringukomponent õpetajate palka ning teha investeeringuid 15 korda suurematest Euroopa Liidu vahenditest.

Samuti arutab seadusandja erakooliseaduse eelnõu, mis mõjutab pikemas perspektiivis õpetajate palgatõusu võimalusi.

Ligi kinnitusel on riigi strateegiline eesmärk tõsta õpetajate keskmine palk 120 protsendini Eesti keskmisest.

Selle aasta esimese üheksa kuu seisuga on munitsipaalkoolide õpetajate keskmine palk 1094 eurot, mis ületab Eesti kolmanda kvartali keskmist palka viie protsendi võrra. Õpetajate miinimumpalk on sel aastal 900 eurot.

Samal teemal

04.01.2016
Riigi palgad buumiajas
09.12.2015
Riigikogu võttis vastu järgmise aasta riigieelarve
03.12.2015
Juhtkiri | Eesti suured palgad on Brüsselile pinnuks silmas
17.11.2015
Politseinike ja päästjate palgatõus tuleb varem väljalubatust väiksem?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee