Eesti uudised

Ministeerium tahab tõsta õpetajate palkasid vähemalt 6,4 protsenti

Toimetas Geidi Raud, 9. detsember 2015, 07:46

22 KOMMENTAARI

j
just / 4. jaanuar 2016, 17:38
nimelt tahavad tõsta, hiljem selgub, et tegelikult tõsteti hoopis endil...
h
huvitav/ 10. detsember 2015, 14:23
jah, lasteaedades töötavad ka õpetajad, aga nende palgatõus on riigiisadele nagu punane rätik härjale.
õ
Õps/ 9. detsember 2015, 18:33
Mõne tööpäev piirdub tõesti 8 tunniga. Õpetaja tööpäev on aga tunduvalt pikem. Ettevalmistumised, kavad, tööde parandamised ning vahendite mööda linna otsimised jne. Millest siin rääkida. Töötundide arv läheb kirja ühtmoodi, kuid tegelikult ületatakse seda kohe üsna usinalt oma "vaba" ajaga.
Loomulikult ei tähenda see seda, et teiste tublide tööd ei peaks hindama. Peaks küll! Kuid seepärast ei tasuks olla pahane õpetajate vastu. Meie teeme oma tööd nii nagu kõik teisedki. Küll mingi hetk ka teiste erialade juurde jõutakse....
s
seda/ 9. detsember 2015, 22:12
teiste erialade hetke juurde jõudmist oodatakse juba mitmeid aastaid.Virisete ja vingute.
Sellepärast laps tulebki iga päev koolist -viriseb ja vingub
õ
õpetaja II/ 9. detsember 2015, 18:25
kas juhtusite artiklit ka lugema või lahmite huupi? kas tõesti peab just see ministeerium kohe kõikide palku tõstma ja tagama ka suurepärase pensioni kõigile? järgmine kord võiksite ikka siis lõuad lahti teha kui vaja on. mis õigust on teil siin haukuda õpetajate ja nende palga peale, miks segatakse siia erasektori palgaprobleem? asi on prioriteetides ja asjaoludes. kui teile kohale jõuab, et õpetajate lkas juhtusite artiklit ka lugema või lahmite huupi? kas tõesti peab just see ministeerium kohe kõikide palku tõstma ja tagama ka suurepärase pensioni kõigile? järgmine kord võiksite ikka siis lõuad lahti teha kui vaja on. mis õigust on teil siin haukuda õpetajate ja nende palga peale, miks segatakse siia erasektori palgaprobleem? asi on prioriteetides ja asjaoludes. kui teile kohale jõuab, et õpetajate lubatud palgatõus lükkub määramatuks ajaks edasi kuna on vaja eraldada summad pagulaste igakülgseks ülalpidamiseks, siis saate aru, et mitte iial ei tõuse ka pensionid. muide õpetajate palk on nii väike, et nende maksudest laekuvad summad ei anna neile endilegi mingit pensioni.
ä
ärbi/ 11. detsember 2015, 08:24
Vabandust,kas selle kommentaari on tõesti kirjutanud ÕPETAJA ??????
ü
Ülle Allik/ 9. detsember 2015, 16:55
Huvitav , riigieelarve eelnõus räägitakse 4%-st palgatõusust õpetajatele, kas riigilt kate siis 4%-le ja ülejäänud peab leidma taas KOV ise?
n
no tõesti/ 9. detsember 2015, 14:56
jutt käib aina õpetajate palga ümber, 900 eurot pole väike palk.Mina teenin näiteks 500 eurot aga mitte sellest ma ei tahtud rääkida praegu.Hiljuti Kodutunde saates ma lihtsalt imestasin südamest kui kuulsin päästetöötajate palganumbrit, see oli pisut üle 600 euro, tule taevas appi, mida te õpetajad vingute, kas häbi pole!
õ
Õpetaja / 9. detsember 2015, 15:26
l
lasteaia õpetaja/ 9. detsember 2015, 14:27
vaid kooliõpetaja on püha, kellele palka tõstetakse! Lasteaiaõpetaja annab algteadmised lapsele juba enne kooliminekut! Seda aga ei tunnustada palganumbrites!!!
k
km/ 10. detsember 2015, 00:02
lasteaiaõpetaja koormus ja tase ei ole võrreldav kooliõpetajaga ja olgem ausad - paljude lasteaednike puhul ei näe küll kuskilt otsast, et tegemist on kõrgharitutega, kes vastavat palka peaks saama, aga see ei tähenda, et nad igati tublid ja toredad ja austusväärsed poleks
ö
Öpetaja./ 9. detsember 2015, 10:46
Olen ka seisukohal, et meie riigis on inimesi kes vajavad rohkem abi kui öpetajad. Oleme niigi pea pool aastat puhkusel ja praegune palk on päris rahuldav.
Näiteks pensione vöi lapsetoetusi vöiks parem tösta ning loomulikult ka päästetöötajate palku.
õ
õpetaja I / 9. detsember 2015, 14:04
suhteliselt küündimatu kommentaar! mis huvitav töökoht see on, kus kohe 6 kuud puhkus on? minu teada on meil endiselt 56 kalendripäeva ette nähtud, see on umbes 10 päeva rohkem kui staažikal riigiametnikul, aga palk on poole väiksem. lisatööd tuleb juurde iga aastaga, ka sisemine motivatsioon käseb rohkem pingutada ja tulemused on ju suurepärased. ainus mida pole on normaalne palk. normkoormusega saad kätte 750 eurot, kas seda on tõesti liiga palju?
s
9. detsember 2015, 15:09
Sina kes sa nimetad ennast õpetajaks... kohe kindlasti ei ole sa õpetaja! Sinu tekstist ainult viimane lause on tõene.
Probleem on selles et käärid palkade vahel on liiga suured. Osadel ametitel on palgad megakõrged, teistel liiga väiksed, kuid need väikeste palkadega ametid on tihtipeale vajalikumadki kui need megapalgalised.

v
Vabatahtlikud tuletõrjujad/ 9. detsember 2015, 10:31
riskivad oma eludega, pole veel kuulnud, et nad raha nõuaksid. Õpetajate palkasid tõstetakse pidevalt. Tundub, et õpetajate peas tiksub ainuke mõte - raha! Täielik missioonitunde puudumine, pole kuulnud, et ühegi õpetaja süda valutaks koolikiusamise pärast.
j
9. detsember 2015, 08:45
Jah, tõstke aina, riigil raha ülearu. Ettevõtjate maksukoormus on nii suur, et endal eei saa palka maksta.
N
/// 9. detsember 2015, 11:26
No hea küll, palka endale maksta ei saa, aga su dividendid on enamasti märksa suuremad kui palk.
v
Viiu/ 9. detsember 2015, 08:44
Uskumatu, ka teised teevad rasket tööd - 10-12 tundi ööpäevas, eraettevõtjad ei saa endal töötasu tõsta- riik võtab suure osa maksudeks. Sellestsamast makstakse riigiteenistujatele.
Õpetajatel pikad puhkused, erasettevõtja ei saa üldse puhkust. Sots, maks on 33 % , Arstile pääseb mitme kuu pärast. Kui riigilon raha palju, mis ei langetata sots, maksu ?
õ
õpetaja/ 9. detsember 2015, 09:13
sa oled uskumatult loll-hari ennast!!!
n
No / 9. detsember 2015, 12:13
kui õpetaja oleks tõesti õpetaja, siis sellise lause peale hoopis palgata jätta.
Õpetajatel tõstetakse juba tõesti igal aastal palka. Ja mille eest. Ka teised peavad normaalsed ja hoolitsetud töökohal välja nägema. Pääste- ja politseiteenus jääb aina vähemaks, sest pole palka ja inimesi sellele palgale. Nii kui mõni "raskem" õpilane seas, siis see vaja kohe kuhugi erikooli saata, et ise ikka rahulikult oleskleda saaks. Andku mulle andeks need vähesed õpetajad, kel tõesti laste areng südames, ka raskeltkasvatavate oma - on küllalt neid, kes sellisedki lapsed aidanud tublideks tööinimesteks kasvatada. Aga suures osas ;(
m
minu teada/ 9. detsember 2015, 16:13
on hea ja madala palgasooviga õpetaja alati teretulnud igas koolis. Miks peidad end, tutvusta oma teadmisi/oskusi eesti rahvale !
p
pensionär/ 9. detsember 2015, 08:35
Millal te pensionäride raha tõstate,õpetajad teevad veel lisatunde-tööd aga meie oleme jõuetud ja kes meid elavaid "laipu" tahavad. Kurb on,ei saa isegi midagi meeldivat ja maitsvat lubada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee