Eesti uudised

Lapse hambaravi pole sugugi igal pool tasuta (15)

LISA KOMMENTAAR

9. detsember 2015 19:14
siis ei olegi vaja sellise hambaarsti juurde minna. ja ma isegi ei usu, et tõtt räägivad, et haigekassaga lepingut ei ole. hüvitisesaajaid on ju teisigi - pensionärid ja rasedad. arvan, et valetavad ja võtavad topelt, nii haigekassast kui ka patsiendilt.
see on ju eesti 9. detsember 2015 16:36
a võtaks maksumaksjal naha ka maha et teha tuukri ülikonda.olen eestlane aga eesotsas on valetajad vargad ja nii edasi.
see on ju eesti 9. detsember 2015 16:36
a võtaks maksumaksjal naha ka maha et teha tuukri ülikonda.olen eestlane aga eesotsas on valetajad vargad ja nii edasi.
Mhh 9. detsember 2015 15:15
Minu teada vähemalt 5 euri viisiditasu tuleb igas hambaraviasutuses laste eest maksma. Hambaarstid rääkisid, et telefonid oli suve lõpus punased olnud. Mingist tasuta hambaravist saab rääkida siis kui on oma hambaarst ja kogu aeg sinna igas juhuks aeg kirja pandud. Aga lastega peakski käima 2x aastas hambaarsti juures kontrollis.
Krissu 9. detsember 2015 12:01
Pole küll laps, aga 3 aastat ei käinud hambaarsti juures.
Kulus 10 kuud ja kuskil 600 eurot ja mu hambad on korras ! :)
Kiitus mulle ja mu hambaarstile :)
maaservast 9. detsember 2015 11:05
Tegelikult on see isegi tatud määral posittivne areng.
Teadmiseks, tasuta hambaravi pole kunagi olnud - lihstalt Haigakassa hüvitas nendega lepingu sõlminud kliinikutele laste hambaravi Haigekassa hinnakirja alusel. Kasutusel olnud ja oleva hinnakirja ajakohasus on omaette arutlusteema. Kuna lepingu maht oli alati piiratud, siis kippus tavaliselt aegu puudu jääma. Samas ei soovinud/tohtinud "tasuta" ravi pakkujad tasulist vastuvõttu lastele võimaldada.
Uued lepingud tehti Haigekassa poolt karmimatel tingimustel, raha mida kliinikutele maksta oli arvatavasti vähem. Eelisolukorda seati kliinikud, mis olid nõus tegema odavamat tööd ja olema samas avatud õhtuti ning nt. laupäeviti. Arusaadav, et kliinikud, kus on tehtud tõisiseid investeeringuid nii tänapäevasesse tehnikasse kui töötajatesse ei näidanud Haigakassaga lepingu sõlmimiseks etteantud tingimustel üles just erilist entusiasmi. Nüüd saab vähemalt paljudes edumeelsemates lepinguta kliinikutes lapse hambaid ravida nii, et ei pea ootama vabanevat "tasuta" aega.
Kokkuvõtteks võib nentida, et riigipoolne kiidulaul laste "tasuta" hambaravist on tänaseks osutunud müüdiks ning riigi enesekiituseks. Miks ei soovi riik oma rahajagamises olla läbipaistev? Miks ei võiks olla laste hambaravi hüvitus korraldatud nii nagu pensionäride proteesismise puhul e. olla personaalne? Oleks ju loogiline, et kui lapsel on vaja minna hambaarstile, siis ta ka teeb seda endale sobivas kliinikus (arsti juures, kellele ta on nõus suu avama) ja esitab makstud arve pärast Haigekassale hüvitamiseks. Aga tundub, et Haigekassa jaoks on kliinikuid lihtsam "peedistada" kui lastevanametele selgitada, et tegelikut raha pole ja "tasuta" ravi ka mitte.
Haigekassa reklaamklipid on meil ilusad 9. detsember 2015 10:35
Haigekassa esindaja väidab- raha jääb kasutamata, aga novembri alguses ütleb hambaarst- järgmine visiit on jaanuaris, haigekassa raha otsas.
Haigekassa valib partnereid ja planeerib raha, tulemuseks osa raha jääb kasutamata, samas arstile ei saa, sest raha otsas!?
/Paljud kliinikud, peamiselt Tallinna omad, ei soovi aga lepingut põhimõtteliselt, sest lepingutingimused võivad ahistada ning haigekassa ajale jalgu jäänud hinnakiri ei kata tegelikke kulusid," räägib Vink./
See on ilmselt ka üks probleem, miks hambaarstile keeruline aega saada (isegi kui leping Haigekassaga on).
Otse 9. detsember 2015 09:56
on ju öeldud, et maksa!
Sest aeg on raha ja mul kull pole aega ega tahtmist uut arsti otsida!Juuksurile maksan, miks arvatakse, et hambaid peaks tasuta ravima?
Hambad on kogu eluks- nii et pole mõtet koonerdada!
Mini tütrel sama juhus!17.5 polnud häda arsti sõnul mitte midagi. Ja kui 28 kukkus, Ohh kus siis hakkas ravimine pihta!!!ha ha ha
Teise lapsega olen targem ja maksan kohe...juba lapsest peale!ei tule ehk 18 a üllatusi!
KUI LAPSE RAVIMISEKS -- RAHA JÄTKUB 9. detsember 2015 11:02
SIIN ENAM VIIVITADA ...JA ERITI OODATA POLEGI VAJA ,,VAID HILJEM ,,,PEALE LASTE RAVI...... VIIME KOOS--- RAVIMISE TSEKID --HAIGEKASSA LAUA PEALE,, "" JA SIIS ALGAB ÜKS SUUREM JAHUMINE;;;
KAS VÕI KOHTUNI VÄLJA.----VOT MEIE HAIGE KASSA:

Tartus Med&Dent 9. detsember 2015 09:41
Hambaarst vaatas 18,5 aastasel hambad üle ja ütles, et ühtegi auku ei ole, kõik on korras. Paar kuud hiljem läks neiuke teise hambaarsti juurde, kes leidis nii palju auke ja ütles, et see ei ole võimalik, et paar kuud tagasi teile öeldi, suu on hambaaukudeta. Loomulikult vahetasime ka hambaarsti.
Kui olin 19 9. detsember 2015 10:33
Tegin kõik hambad korda, paari nädalapärast oli hambaarsti juurde käik kooli poolt terve klassida. Oh sa jessas kokku loeti mul 19 auku. Ütlesin, et tegin just korda. Nemad vastu, et peab ikka meie juurde tulema, praegu kõik väga pahasti.
Egas ma rumal polnud, sõitsin kolmanda arsti juurde kes ei leidnud ühtegi auku. Seega igaüks on oma kasu peal väljas.
9. detsember 2015 11:06
Med,, Dent .??? KAS VIIVITATE SIHILIKULT____ LIHTSAM ONGI NOORI SIIS RAVIMIGA ÄRA PETTA,,,,
KUI JUHUSLIKULT HAMMAS POLE LAGUNEMAS! --VÕI JUBA SUURT '
VALU LASTELE EI TEE,, ,,
kuule / 11:06, 9. dets 2015 9. detsember 2015 15:47
õpi lõpuks kirjutama ka.
enos 9. detsember 2015 09:28
vähemasti ühes Tartu kliinikus on laste hambaravi küll haigekassa kulul, kuid "seoses haigekassa lepingu muutusega" tuleb siiski maksta visiiditasu 5 eur.
kats 9. detsember 2015 09:23
Ja kui isegi on leping haigekassaga, siis on haigekassal pidevalt raha otsas ja aegu ei ole. Mitte kunagi ei saa näiteks novembris ega detsembris oma arstile.