Tarbija

Tormikahjude hüvitussumma küündib hetkel poole miljoni euroni 

Õhtuleht.ee, 8. detsember 2015 17:17
Vaatepilt Pärnust päev peale suurt sügistormiFoto: Teet Malsroos
Kindlustusseltside esialgsete andmete põhjal on seoses äsja laastanud tormidega täna pealelõunase seisuga registreeritud ligi 300 kahjujuhtumit hinnanguliselt poole miljoni euro väärtuses. Täpne hüvitamisele kuuluv kahjusumma ja juhtumite arv selgub paari nädala pärast, kui kõik kahjujuhtumi teated on laekunud.

Kindlustusseltsidele on enamasti teatatud varakahjudest (katuste ning varaga seotud kahjud), kuid on ka sõidukikindlustuse kahjusid (kasko), kus tugeva tormituule tõttu on autole langenud puu. Kahjujuhtumi kiirema ja tõhusama menetlemise eesmärgil tuleks kahjustustest teha esimesel võimalusel pildid ning võimalusel rakendada meetmeid edasiste kahjude vähendamiseks.

"Kindlustus hüvitab küll tekkinud kahju, aga mida suurem see on, seda rohkem võtab kahjustatud eseme taastamine aega. Seetõttu on kõigi - nii kindlustusandjate kui ka kannatanute ning kindlustusvõtjate ühistes huvides, et kahjud oleks võimalikult väikesed," ütles Eesti Kindlustusseltside Liidu tarbijahariduse valdkonnajuht Jaanika Käärst.

Samal teemal

08.11.2015
Tormiohver: abikaasa pääses napilt katuse rusude alla jäämisest
08.11.2015
FOTOD | Torm viis Pärnumaa seikluspargis osa rajast
08.11.2015
Torm vedas ninapidi nii mereteadlasi kui ka arvutiprogramme
08.11.2015
Pärnakad jaanuaritormi kordumist ei peljanud: jälgiti ilmaprognoosi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee