Maailm

Soome motoklubi Bandidost kahtlustatakse taas uimastite smugeldamises (2)

Õhtuleht.ee, 8. detsember 2015 14:11
Saksa motoklubi Bandidos liikmedFoto: Vida Press
Soome ja Saksa politsei on paljastanud ulatusliku uimastismugeldajate ühenduse. Uimastite Saksamaalt Soome toimetamises kahtlustatakse motoklubi Bandidost.

Politsei kahtlustab, et Steinfurti Bandidos on edastanud Bandidose Nokia osakonnale Hollandis valmistatud amfetamiiniõli ning sealt on seda edasi levitatud teistele Soome Bandidose klubidele, kirjutas Iltalehti.

Samal teemal

Pudelitesse villitud amfetamiiniõli toodi lennukiga Pirkkala lennuväljale ning sealt edasi Nokia Bandidose klubidesse. Saadetise võtsid vastu klubi liikmed.

Kokku toodi Soome 20 liitrit amfetamiiniõli, millest saab tänavakaubanduse jaoks 100 kilogrammi amfetamiini pulbrit, mis teeb pool miljonit annust ning mille tänavaturu hind on kokku rohkem kui kolm miljonit eurot.

Tänavu mais korraldati Saksamaal, Hollandis ning Soomes Tamperes ja Helsingis samaaegselt kümneid läbiotsimisi, mille käigus konfiskeeriti uimasteid ja relvi. Uimastikuriteos kahtlustatuina peeti kinni kuus inimest Soomes ja 57 inimest Saksamaal. Peamine kahtlusalune on Steinfurti klubisse kuuluv sakslane, kes korraldas uimastisaadetisi Soome. Saksa politsei leidis klubidest ja teistest kahtlusalustest kohtades muu hulgas kolm kanepikasvandust, amfetamiini, amfetamiiniõli, kokaiini, hašišit ja marihuaanat.

Bandidose narkoäriga olid seotud ka eestlased.

Samal teemal

12.04.2015
Soome politsei "puistas" Bandidose motojõuku
17.05.2014
Eestlased koos soomlastega narkoärikambas
17.11.2013
Uimastivedu: eestlased vahendasid Soome motoklubile narkootikume
27.04.2011
Soome motojõuke kahtlustatakse Eestis narkoäri ajamises