Maailm

VIDEO | Obama lubadus ameeriklastele: me hävitame Islamiriigi (31)

Õhtuleht.ee, 7. detsember 2015 08:50
Obama 6. detsembrilFoto: Reuters / Scanpix
USA president Barack Obama lubas pühapäeval telepöördumises rahvale purustada sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS), nimetades selle võitlejaid "kõrilõikajateks ja tapjateks".

"Me hävitame Islamiriigi ja iga teise organisatsiooni, mis püüab meile kahju teha. Me edu ei sõltu karmidest sõnadest või oma väärtustest loobumisest või hirmule järeleandmisest, mida grupid nagu ISIS meilt loodavad," ütles Obama Valgest Majast tehtud ülekandes.

Samal teemal

Samas kordas Obama, et USA ei lase end tõmmata maismaasõtta Süürias või Iraagis, kuigi tõhustab võitlust sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu. "Me ei tohi lasta end tõmmata veel üks kord pikka ja kulukasse maismaasõtta Iraagis ja Süürias. Just seda sellised rühmitused nagu ISIL tahavad," ütles Obama telepöördumises Valgest Majast.

USA president kutsus moslemeid seisma vastu "äärmuslikule ideoloogiale" ning tegema läänega koostööd võitluses IS-i vastu.

Lisaks kutsus president ametivõime üles vaatama üle viisanõudest loobumise programmi ning ärgitas asutusi koostööle tagamaks, et potentsiaalsed ründajad ei saaks kasutada tehnoloogiat tuvastamise vältimiseks.

"Viimastel aastatel on terrorioht jõudnud uude faasi. Me suudame paremini ennetada rünnakuid nagu 9/11 ning terroristid on seetõttu asunud korraldama lihtsamaid rünnakuid nagu massitulistamised, mis on meie ühiskonnas muutunud juba liiga tavaliseks. Seda tüüpi rünnakut nägime me Fort Hoodis 2009. aastal, Chattanoogas tänavu varem ning nüüd San Bernardinos," lausus Obama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee