Maailm

VIDEO | Obama lubadus ameeriklastele: me hävitame Islamiriigi

Õhtuleht.ee, 7. detsember 2015 08:50

31 KOMMENTAARI

O
"Me" hävitame "meid"? Kas see juba liiga absurdne pole?/ 8. detsember 2015 17:56
Osalise varjamatu vastuse saab sellest videost:
youtube.com/watch?v=0r3qvUfzOHA
Alates 0:50 – Vastus küsimusele, kes tegelikult finantseerib Islamiriigi terroritegevust?
Alates 1:14 räägitava täpne transkriptsioon:
Obama: "As I've said before, this aspect of our atrategy was moving too slowly, but the fall of Ramadi has galvanized the Iraqi government, so with the additional steps I ordered last month we are speeding up training of ISIL forces, including volunteers from Sunni tribes in Ambar province."
Mis on "valitsuse galvaniseerimine"?
en.wikipedia.org/wiki/Galvanized_Yankees
(Galvanized Yankees was a term from the American Civil War denoting former Confederate prisoners of war who swore allegiance to the United States and joined the Union Army. Approximately 5,600 former Confederate soldiers enlisted in the "United States Volunteers", organized into six regiments of infantry between January 1864 and November 1866. Of those, more than 250 had begun their service as Union soldiers, were captured in battle, then enlisted in prison to join a regiment of the Confederate States Army. They surrendered to Union forces in December 1864 and were held by the United States as deserters, but were saved from prosecution by being enlisted in the 5th and 6th U.S. )
Obama avalduses 1:14 algava tähtsaima lõigu tõlge Eesti keelde:
Nagu ma juba varem ütlesin, see aspekt meie strateegias liikus liiga aeglaselt, aga Ramadi langemine on sundinud Iraagi valitsust meile truudust vanduma, seega järgmisteks sammudeks, mida ma eelmisel kuul käskisin, me kiirendame ISIL vägede väljaõpetamist, arvates kaasa vabatahtlikud Sunni hõimudest Ambari provintsis.
4:30 ISIS=ISIL diversandid = "lesed ja orvud".
a
Arvan/ 8. detsember 2015 17:39
Ta võib selle islamiriigi hävitada, aga need sajad grupeeringud, keda on kõik ilm täis, on juba raskem hävitada kui mitte võimatu. Kahjuks.
t
tom/ 8. detsember 2015 13:51
aga kas ta ise ka teab,et on üks maailma suureimaid söjardeid! igas riigis pea-aegu on ta söjavägi sees! egas jah-teisi vallutajaid ju ei sallita,,
E
../ 8. detsember 2015 17:17
Ega see on ju koguaeg nii olnud, et USA on see kõik hea ja kõik kelle vasta nad võitlevad on saatanast, kuigi enamus ajast on USA see konflikti alustaja
k
kuskil oli/ 8. detsember 2015 13:04
et koos selle ahviga teeb ISIS aasta pärast eeskujuliku Islami Kalifaadi sellest usast.
t
T.Mets/ 7. detsember 2015 22:34
Jänkid lubavad Islamiriigi hävitada. Täiesti usutav, Iraagi ja Liibüa peksite nii segamini, et tänapäevani pole toibunud, asi siis mingi Islamiriik Selle hävitamise käigus kunagine tsivilisatsiooni häll saab nii maatasa triigitud, et kiviaeg võib uuesti alustada
õ
õige/ 8. detsember 2015 00:03
IS tulebki segi peksta! ISIS on kult.mälestised juba ise hävitanud.
S
!!!/ 7. detsember 2015 12:24
Suurte sõnadega pole veel kedagi hävitatud. Ja ka senisel kujul pommtamisest ei piisa. Poeb selline islamivõitlejast turbanipea kuhugi auku varjule ja kümme tonni rakette ongi tühja läinud, kasutegur null. Kui vaid õhusõjaga piirdutakse, tuleks kasutusele võtta lauspommitamine - kõikepurustavad pommivaibad. Muidugi ka kobarpommid, napalm j.n.e.
Aga ega tegelikult seal ikka ilma maismaavägedeta hakkama ei saa. Kas või paar-kolm moto- ja soomusbrigaadi pluss kopterid. Toeks kohalikele, kellele tuleks anda korralikke relvi ja väljaõpet. Sest on vaja hõivata islamiriigi olulisemad linnad ning tugipunktid. Mille järel nende kalifaat ei suudaks enam tervikuna koos püsida ja laguneks kohalikeks, laiali pillatud sissisalkadeks.
0
0/ 7. detsember 2015 11:40
seda professionaalset valetajat ei maksa uskuda. Tema ongi IS-i taga. Vaevalt et ta enda loodud terrorivõrgustikku hävitama hakkab.
u
7. detsember 2015 14:58
USA hävitajad pommitasid Süüria Assadi sõjaväelasi. ???Keda nad seal tegelikult kaitsevad?
0
0/ 7. detsember 2015 15:03
neid "tundmatuid" vägesid, kes on lilliputini vastu sõdinud nii Gruusias kui ka Ukrainas. ISS(Imperial Secret Service) operation.
p
pika meelega/ 7. detsember 2015 10:34
Türann putin taipas seda ammu enne.

l
lord/ 7. detsember 2015 10:29
obamal on aega olla president a vist max 1 aasta, seega võib ta suht ükskoik, mida lubada, seda ei võta keegi tõsiselt, millal on järgmin epresident eelmiselubadusi täitnud
m
Muhhamed/ 7. detsember 2015 10:09
Klähviv kutsikas ei hammusta!
u
uuem uudis/ 7. detsember 2015 10:07
Aga millegipärast sai pihta Süüria armee, hukkus 4 sõdurit. Obama ütleb nüüd upss.
p
7. detsember 2015 11:03
Parim konspiratsioon on rääkida üht ja teha teist, küll venelased selle ära tunnevad, selle pärast ei maksa muretseda, läheb korralikuks sõjaks, vähemalt juhtub see Euroopast eemal, kuigi eesmärk oli sõda Euroopas.
s
8. detsember 2015 13:40
sõda on väga hädasti ja koheselt.
p
Paavo/ 7. detsember 2015 10:04
ei pruugi olla Igor Mang (nali !), et teada - see saab olema meie tulevik ! Me peame kartma igat muslimit, olgu ta siis meiega bussis, rongis või lennukis vm.. Me peame kartma avalikke üritusi, me peame kartma restorane-baare, me peame kartma juba kõndida tänaval, sest me ei tea, millal keegi "radikaliseerub". Millal läheb muslimil prunt eest ära ja ta hakkab hävitust külvama ? Me ei saa käia ei Türgis ega Egiptuses, rääkimata Lähis-Idast. Ja kui keegi ütleb - valged (kristlased) teevad ka, siis ta ei arvesta seda, et neid nähtusi ei saa võrrelda - ühtedel on fanaatiline soov hävitada teiseusulised ja pääseda paradiisi, teisel juhul on tegemist peast segaseks läinu üksikatakiga. Nad levitavad ennast igale poole maakeral ja ühel päeval (Armageddon) tõusevad nad massiliselt hävitama teiseusulisi. Siis võivad Merkel ja Juncker ja kogu see omaviha põdev seltskond rahul olla - islam valitseb maailma !
k
7. detsember 2015 11:13
Kristlus lõpetatake lihtsalt ära, seda ei ole sionistidel enam tarvis, ülestõusmispühad on viimased ja Paavst on lahkumisest nagunii teatanud, uue valimisest ei ole midagi kuulda, tavaliselt on sellega seotud kired alati palju varem üleval olnud.
See on lihtsalt pettus lollile rahvale, kahju küll, aga lõpuks tuleb tunnistada, et see ongi ainult manipulatsioon, mis valmistas ette islamisõda ja NWO-d. Mõelge parem kuidas sellest lõksust terve nahaga pääseda, nii, kuidas pääseda võõraste pähemääritud pattude lunastamisest, mis on teie selga laotud läbi nende egregoride. Puhastust on vaja, täielikku puhastust ja võõruskude asemel oma juured ja oma jumalad üle otsida. Kõnetage neid mõttes ja küll nad tulevad.
a
8. detsember 2015 13:43
ainus pääsetee korralik ja uhke rohkete laipadega sõda.
p
potstiljon/ 7. detsember 2015 09:48
mina ei saa kommentaarida jah?
P
:D/ 7. detsember 2015 09:47
Pooled islamistid on juba Euroopas ehk siis hävitab Euroopa?
s
7. detsember 2015 11:29
See on ju eesmärk, isegi Venemaa on üle ujutatud sisserännanutega.
i
issijas/ 7. detsember 2015 09:44
Kim jongid lubavad juba aegade algusest USA purustada Äi midagi
USA läks kaltsude vastu sõtta juba 10a tagasi. ÄI midagi
Kaltsudele on sõja kuulutanud USA, NATO, Prantsusmaa, Hiina ja ma ei tea kes kõik veel. Äi midagi.
Ansip lubas meid viie rikkama hulka. Äi midagi.
Suuga teevad suure linna käega ei löö lahtigi.
Koguaeg aeg suured sõnad, nüüd hakkab ja nüüd toimub ja mina teen.
n
n/ 7. detsember 2015 09:38
IS terrorigrupeeringu mitte islamiriigi

h
haugi mälu/ 7. detsember 2015 09:28
Vietnamist tagurpidi välja, Afganistanis läbikukkumine, Iraagi mõtetu ründamine ja segi keeramine, Isis on siin veel kõvem pähkel.
l
8. detsember 2015 13:46
lootus suur - ISIS võtab jänkid oma kureerimise alla ... palju päid ...
j
Johhaidiii/ 7. detsember 2015 09:22
v
Võtsid / 7. detsember 2015 09:38
mul sõnad suust. Tahtsin täpselt sedasama kirjutada. Mis aga puutub 9/11 sündmustesse, siis pigi olgu mees ja öelgu välja, kes selle TEGELIKULT korralgas. Spetsialistid(ka USA-st) on ammu öelnud, et lennukite sisselend ülakorrustesse ei saa isegi teoreetiliselt põhjustada hoonete sellist kokkukukkumist. Selleks peab kõik hoone sees olevad tugisambad ALT KORRAGA läbi lõikama. Pentagonist pole aga leitud ühtegi lennuki rusu ja plahvatuse suund oli seest välja, mitte vastupidi.
t
to/ 7. detsember 2015 23:54
Ära usu igas. lollusi. Kirjutab ka veel . ... aga ma kuulsin,et seda tegid UFO-d.
s
8. detsember 2015 13:47

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee