Eesti uudised

Robotex on nüüd Euroopa suurim robotivõistlus (1)

Toimetas Piret Pappel, 6. detsember 2015 23:59
Foto: Edmond Mäll
6. detsembril Tallinnas lõppenud Robotex haaras endale Euroopa suurima robotivõistluse positsiooni, saates kolme päeva jooksul võistlustulle ühtekokku 530 robotit. TTÜs spordihoones peetud Robotex purustas ka publikurekordi ligi 14 000 pealtvaatajaga.

Robotexile registreerus 1422 robotiehitajat 15 riigist ühtekokku 657 robotiga, ent kohale ilmus neid siiski mõnevõrra vähem. Osa praagiti ka välja tehnilises kontrollis, kus kontrolliti iga registreerunud roboti vastavust võistlustingimustele.

Samal teemal

Robotex 2015 projektijuhi ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorandi Marti Araku sõnul astus 17 võistlusalal heitlusse ühtekokku 530 robotit. "See tähendab, et Robotex on nüüdsest Euroopa suurim robotivõistlus, kuna Austrias Viinis märtsis peetud robotivõistlusel RobotChallenge läbis tehnilise kontrolli ja pääses võistlusrajale 491 robotit," rääkis Arak. 

Ligi kolmandik Robotexil osalenud robotiehitajaist tuli piiri tagant. Kõige rohkem välisvõistlejaid tuli Lätist (73), järgnevad Leedu (58), Venemaa (11) ja Poola (7). Robotiehitajaid tuli Robotexile ka Valgevenest, Kolumbiast, Alžeeriast, Soomest, Rootsist Kreekast, Indiast, Nigeeriast, Türgist ja Ukrainast. Kõige suurem oli osavõtt LEGO sumo võistlusest, kus astus võistlusareenile 153 robotit.

Oma robotitega olid Robotexil väljas 132 kooli, robotiklubi ja asutust nii Eestist kui välismaalt. „Aktiivsema kooli tiitli ja sellega kaasneva auhinna 3D printeri pälvis Rakke gümnaasium Lääne-Virumaalt, kust pääses võistlema ühtekokku 29 robotit," lausus Robotexi projektijuht Marti Arak. „Sellega andsid kooliõpilased silmad ette ka TTÜle ja Tartu Ülikoolile, kus tuli võistlema mõni robot vähem."

Järjekorras 15. Robotexil võtsid robotid mõõtu ühtekokku 17 võistlusalal, neist kolmel esmakordselt Eestis. Võistluse jooksul oli samas avatud ka Tehnoloogianäitus, kus nägi rohkem kui 100 uut kõrgtehnoloogilist seadet alates vastvalminud innovaatilistest prototüüpidest kuni toimivate robootikalahendusteni. Robotexi raames korraldati neli loovat konkurssi lastele ning noortele ning 24 erinevat robootikaalast töötuba alates lasteaialastele mõeldud robomutukate meisterdamisest kuni gümnasistidele sobiliku programmeerimise j

Samal teemal

25.11.2017
GALERII JA VIDEO | Droonide võiduajamisel läbivad takistusrada lennumasinad, mille tippkiirus on 170 km/h
21.11.2017
Tallinnas on taas Euroopa suurim robootikasündmus Robotex
05.12.2015
Milline näeb välja kodu 50 aasta pärast?
05.12.2015
Robotid võtavad kontrolli?