Eesti uudised

iPhone pihku ja tegutsema – moodne pensionär on sukeldunud digimaailma (3)

Karoliina Vasli, 7. detsember 2015, 06:00
TÜÜPILINE ARGIPÄEV: Pole midagi erandlikku selleski, kui mõni eakam inimene bussipeatuses mobiiltelefoni näpib.Foto: Alar Truu

Arvamus, et vanemad inimesed ei kasuta nutiseadmeid, on müüt – pole midagi kummalist selleski, kui pensionär ühistranspordis uusimat iPhone’i näpib. Siiski on ka pensionäre, kes põhimõtteliselt ei taha uuendustega kaasa minna.

Pärastlõuna Tallinna liinibuss. Kamp koolipoisse kõõlub pinkidel, jalad vahekäigus teistel reisijatel ees, pilk nutitelefonides. Äkki puhkeb neist üks naerma ja paneb hääle põhja ning naelutab ka sõprade pilgud oma ekraanile – vaadatakse Youtube’ist videot. Nii mõnigi kaasreisija heidab nende poole kurja pilgu. Võiks eeldada, et peamiselt vanainimesed, ent osal neist pole selleks aegagi, kuna nad on mõtetes ja näppudega oma nutitelefonis.

Ehk on tõesti müüt, et vanainimesed nutiseadmetest midagi kuuldagi ei taha? Näiteks Aleksander (78) ostis endale Samsungi nutitelefoni 2011. aastal ja kasutab sama mudelit siiani. "Niipalju vanaisalikkust küll, et tehnikasse lugupidamisega suhtuda ja mitte näiteks maha kukutada," märgib tema pojapoeg, kelle sõnul kasutab vanaisa telefoni Google’ist info otsimiseks ja e-mailide lugemiseks.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee