Eesti uudised

GALERII | Põhja-Euroopa suurim robotivõistlus tõi TTÜ spordihoone põnevil noortest pungini täis (4)

Silja Ratt, 4. detsember 2015 18:47
Foto: Laura Oks
Kell 13.43 on Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) spordihoone sagimist täis. Just on kõlanud presidendi kõne ning ringi sebib palju õhevil lapsi – käimas on Robotex 2015, Põhja-Euroopa suurim robotivõistlus.

Reede on võistlusel pigem noorte päev. Seega pole imestada, et võistlusringis asuvad oma robotitega mõõtu võtma ka lasteaialapsed. Enamik võistlejaid näib siiski olevat põhikoolieas. Nii ka 13-aastane Kaur, kes käib nädalas kaks-kolm korda robootikaringis. "See võttis umbes kuu aega," räägib Kaur roboti ehitamise kohta. "Päris mängeldes see välja ei tule, palju tuleb ümber ehitada. Kõige keerulisem oli see, et ma pidin aku roboti alla panema."

Samal teemal

Robootika umbes kaks aastat tegelenud Kaur ei salga, et koolis on just reaalained tema lemmikud. Veel enam, noormees ei välista, et asub tulevikus TTÜ-sse õppima. "Ma olen mõelnud, et millegi robootika sarnasega võiks tulevikus tegeleda. Teadus ja tehnoloogiavaldkond mulle meeldivad. Kauril on ka endal kodus roboti meisterdamiseks vajalikud asjad olemas, nii et kui tal tuju tuleb, saab ta lisaks robootikaringile veel roboteid meisterdada.

Kui tavaliselt kurdetakse, et isad ei viitsi koos lastega midagi teha, siis Robotexil on just vastupidi. Isasid, kes lastega koos uudistama on tulnud, torkab silma märksa rohkem kui emasid. Väikeseid robotiõhinas poisse on nii palju, et mõni arglikum tehnikahuviline laps joostakse jalust maha. Lisaks robotivõistlustele on uudistamist mujalgi. Näiteks saab vaadata, kuidas töötab 3D-printer. Seal on uudistajaid peale laste teisigi. Lastele pakub enim huvi 3D-pliiatsitega joonistamine.

Robotexi turundusjuht Kristjan Lind ütleb, et 15. aastat toimuva robotivõistluse populaarsus seisnebki selles, et võistlus on tehnoloogianäitusega integreeritud. Tihedalt ollakse kandadele astumas Euroopa suurimale robotivõistlusele, milleks on Austrias korraldatav RobotChallenge. Juba tänavu registreerus Eesti Robotexile rohkem osalejaid kui Austria võistlusele. Kolmandik Robotexil võistlejatest on välismaalased.

Samal teemal

06.11.2015
Robotex on nüüd Euroopa suurim robotivõistlus
05.11.2015
Robotid võtavad kontrolli?