Leobeni linn AustriasFoto: VidaPress
Õhtuleht.ee 4. detsember 2015 17:05
Austria maalilises väikelinnas Leobenis puhkes varjupaigataotlejate keskuses massikaklus, mille tagajärjel sai mitu inimest vigastada. Politsei vahistas 25 noort afgaani. Linnaelanikud kurdavad, et nende turvatunne on kadunud.

Leobeni äärelinna varjupaigataotlejate keskuses puhkes eile õhtul noorte meeste vahel rusikavõitlus, millest arenes välja lahing kaigaste ja kividega, vahendas The Local. Kähmlejad olid vähem kui 18aastased erinevatest etnilistest rühmadest afgaanid. Kolm purustatud ninaga noorukit viidi haiglaravile. Politsei eraldas rivaalitsevad jõugud ja evakueeris väikeste lastega pered turvalisse kohta.

Varjupaigataotlejate keskus on rajatud endisesse laohoonesse, kuhu on majutatud 300 alaealist ja 123 pereinimest.

Politseiinspektori sõnul oli see esimene tõsisem vahejuhtum selles keskuses.
Samas ei ole laohoone pagulaskeskuseks muutmine olnud kohalikele sugugi meeltmööda. Leobeni linnapea Kurt Wallner saatis täna Austria siseministrile Johanna Mikl-Leitnerile avaliku kirja, milles teatab, et vajab turvalisuse tagamiseks kohalike politseijõudude tugevdamist, ning nõuab pagulaste arvu vähendamist selles keskuses. Linnapea sõnul on kohalikud kurtnud, et nad ei tunne end linnas enam turvaliselt. Üle 100 migrandi on ka majutatud linna eramajadesse.

Austria Vabadusepartei liikmed Leobenis väljastasid pressiteate, nimetades juhtumit "vägivallaorgiaks nn pagulaste seas", mis "tõestas taas, et pagulaskeskused kujutavad endas tohutut turvalisuse riski". Partei nõuab keskuste sulgemist nii ruttu kui võimalik.

Austria siseministeeriumist kommenteeriti, et varjupaigataotlejate keskuse töötajate arvu suurendamine on vähetõenäoline, kuid juhtumit palutakse lähemalt uurida sotsiaaltöötajatel.