Eesti uudised

GALERII | Viru jalaväepataljon tähistas 98. aastapäeva (4)

Õhtuleht.ee, 4. detsember 2015, 16:40
Foto: Karl Martin Räästas
Täna tähistas 1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljon piduliku jalutuskäigu ja rivistusega Jõhvi keskväljakul oma 98. aastapäeva.

"Neljas polk oli esimene, kes Vabadussõjas Viru rindel vaenlasele vastu astus. Meie esivanemate Vabadussõja lahingutes üles näidatud truudus ja usk oma riiki aitavad meil ka täna olla valmis Eestit kaitsma," ütles major Kruusmann, viidates Viru jalaväepataljoni eelkäijale 4. Eesti polgule.

Pärast pidulikku rivistust Jõhvi keskväljakul oli linnarahval võimalus Jõhvi linnakus tutvuda pataljoni relvastuse ja tehnikaga. Lisaks tähistas pataljon aastapäeva pataljoniülema vastuvõtu ja heategevuskontsertiga, mille tuludest osa annetatakse teenistuses langenud või raskelt vigastada saanud kaitseväelaste laste aitamiseks loodud Carolin Illenzeeri fondi.

Viru jalaväepataljoni sünnipäevaks peetakse 6. detsembrit 1917, kui kapten Hendrik Vahtramäe asus Rakveres formeerima 4. Eesti polku. Viru jalaväepataljon loodi 22. mail 1992 Jõhvis. Pataljon kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu ning valmistab ette reservväelasi jalaväe ja tankitõrje õppesuundadel.

4 KOMMENTAARI

AGA ---ME HOMME PANEME PIIRI KINNI ,ET SIGA KA ÜLE EI SAA 5. detsember 2015, 07:53
PIIR ON NÜÜD KAITSTUD ,,,,???
SELLISE SUURE ARVUGA + JA NOORTE KAITSE---VÄELASTEGA
OLEKS JUBA ----IGA 10 MEETRI JÄREL ---OLNUD PIIRIL ME...
(loe edasi)
w
ww 5. detsember 2015, 01:51
Viru jalaväepataljoni sünnipäevaks peetakse 6. detsembrit 1917, kui kapten Hendrik Vahtramäe asus Rakveres formeerima 4. Eesti polku. Viru jalaväepataljon loodi 22. mail 1992 Jõhvis
möla,ei olemingit seost Vabadussõjaga
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee