Foto: Kaitsevägi (mil.ee)
Toimetas Kaspar Käänik 4. detsember 2015 12:45
Laupäeval reservi suunduvale kolmele mereväe ajateenijatele anti neljapäeval üle Eesti mereväe NATO kontingendi medal koos sõlega üle nelja kuu kestnud teenistuse eest NATO miinitõrjelaevade grupi koosseisus.

Medalid said mereväe lipulaeval miinijahtijal Admiral Cowan teeninud vanemmadrus Vilmar Kaal, vanemmadrus Rene Tammeorg ja reamees Artur Püvi. Ajateenijad osalesid muuhulgas ka NATO kümnendi suurimal õppusel Trident Juncture 2015 Hispaanias ja Portugalis, millest miinijahtija Admiral Cowan NATO 1. miinitõrjegrupi kooseisus osa võttis.

NATO kontingendi medalid andis eile Miinisadamas üle laevastiku ülem kaptenmajor Johan-Elias Seljamaa, kes soovis reservi suunduvatele ajateenijatele edu ja kordaminekuid edaspidiseks. "Loodan, et teil oli võimalus maailma näha. Võtke see kogemus endaga kaasa," ütles kaptenmajor Seljamaa.

"Meie ajateenistus oli natukene teistsugune ja kirjum, kui sellest tavaliselt räägitakse. Sai väga palju uut ja huvitavat näha ning kogeda. Merele minnes tundus eelseisev aeg pikana, aga tagasi tulles hakkasid mõtlema, et päris kiiresti läks," ütles vanemmadrus Vilmar Kaal oma teenistuse kohta. Kolmest ajateenijast kaks kaaluvad järgmisest aastast mereväes tegevteenistusse asumist.