Maailm

Migrandivool Norra-Vene piiril on hangunud 

Toimetas Kristin Aasma, 4. detsember 2015 12:29
Virmalised Norras Kirkenesis novembri keskel 2015.Foto: AFP / Scanpix
Eile oli neljas päev, mil Norra-Vene piiril Storskogi piiripunktis ei olnud ainsatki varjupaigataotlejat, kes oleks soovinud Venemaalt Norrasse tulla. Venemaa poolel Nikelis on samuti aina vähem neid, kes sooviksid minna Norra Kirkenesi varjupaigataotlejate keskusse.

Selle nädala esmaspäevast hakkas Norra Ida-Finnmarki politsei rangemalt valima, keda lubada Norrasse ja keda mitte. See tähendab, et Norra piiriametnikud hindavad hoolikalt varjupaigataotlejate dokumente, enne kui nad lubavad neil piiri ületada. Selle tulemusel on paljud sisserändajad piiri taha pidama jäänud, kirjutas The Local.

Politsei sõnul ei ole sel nädalal olnud ühtki piiriületajat võrreldes 492-ga eelmisel nädalal ning 1113 varjupaigataotlejaga üle-eelmisel nädalal.

Samal teemal

Rangem kontroll sisserändajate üle on tekitanud Norra ja Venemaa vahel lahkarvamusi. Vene võimud ei soovi vastu võtta kümneid varjupaigataotlejaid, keda Norra tagasi saadab. Sisserändajatel on keelatud Venemaale naasta, kuna Vene võimud väljastavad üksnes läbisõiduviisasid ja mitte elamislube.

Teisipäeval kohtusid Moskvas Norra ja Venemaa migratsioonieskperdid, kes leppisid kokku, et säilitavad aktiivse dialoogi, et leida migrantide küsimusele lahendus.

Norra välisminister Børge Brende ütles, et kui Norra-Vene dialoog kõrgemate ametnike tasemel on edukas, siis ta ei kavatse küsimust ministrite tasemel püstitada.

Samal teemal

28.01.2016
Norras protestisid sajad inimesed 5400 migrandi riigist välja saatmise vastu
13.01.2016
Norra politsei uurib, kas asüülitaotlejate keskuses vägistati 3aastane poiss
15.12.2015
Sadade Norra migrantide mobiiltelefonides leidus pilte hukkamistest ja maharaiutud peadest
03.12.2015
Oslos röövisid sisserändajad kioskit ja vägistasid noorukese müüjanna