Eesti uudised

Kohus tühistas Livikole määratud müügimaksu (1)

Siim Randla, 4. detsember 2015 06:00
VIINAVÄRK: Tallinna linna nõue, et Liviko peab maksma müügimaksu, on kohtu hinnangul vastuolus seadusega. Foto: Arno Saar
Tallinna halduskohus tühistas osaliselt maksuotsuse, millega määrati aktsiaseltsile Liviko tasumiseks müügimaks.

Liviko leidis kaebuses, et Tallinna linnal ei olnud õigust müügimaksu kehtestada, sest see on vastuolus Euroopa Liidu õigusega (nn aktsiisidirektiiv ja käibemaksudirektiiv) ja põhiseadusega.

Samal teemal

Tallinna halduskohus tugines oktoobrikuise otsuse tegemisel paljuski juba jõustunud lahendile haldusasjas, kus kaebaja oli Statoil ja kohus leidis siis, et müügimaks pole põhiseadusega vastuolus ega käibemaksudirektiiviga.

Kohtud leidsid mõlemas lahendis, et müügimaks on vastuolus aktsiisidirektiiviga ning aktsiisiga maksustatud kaupadele ei tohtinud sellisel viisil müügimaksu kohaldada.

"Seega tühistas kohus aktsiaseltsi Liviko suhtes tehtud maksuotsuse, millega neid kohustati tasuma müügimaksu aktsiisikaupadelt ehk alkoholilt," selgitas Tallinna linnakantselei õigusteenistuse jurist Jaan Lindsaar Õhtulehele.

Tallinna linn ja aktsiaselts Liviko on Tallinna halduskohtu otsusele esitanud apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtule.

Samal teemal

17.10.2018
Firmad taotlevad riigikohtus ligi kolme miljoni eurose müügimaksu tühistamist
22.10.2015
FOTO | Kas Liviko soovib tõesti tuua Viru Valget "lähemale noorte sihtgrupile"?