Repliik

Kalle Mälberg | Kolmanda vabariigi künnisel (15)

Kalle Mälberg, külamees, 3. detsember 2015, 18:37
 
Ärkasin ja märkasin, et Tondiraba jäähallis toimunu ei meenuta kuidagi kunagist Kadrioru jääkeldrit, kus koogutati kaeblikult kaela, söödi riigivõileibadest laud lagedaks ja mindi koju rahulolevalt, pettes end mõttega, et maailm sai järjekordselt päästetud.

Siin parteikongressil anti ikka südamest ja täiega – hea ja kurja tundmise puu värises, aga juured pidasid vastu.

Riigimeedia kubiseb nüüd arvamusega liiderdavatest päästjatest, kes päästavad meid  hädade, kriiside ja viiruste käest. Kuid kes päästaks meid küll päästjate käest?

Karusnahavastased ei märka süütute sigade gaasitamist ega jõhkrat auku ajamist; haigete, santide ning vigaste ekraniseerijad ei näe 34 000 harimata jäetud noort, kes jõlguvad tarbimispeo hauakambrite ümber. Mõmmi aabitsast välja veninud puberteet jaurab poliitikas ja avalikus ruumis. Eesti riigil on lausa riigihalduse minister – lõplikku surnuksvalitsemist üleõppinud broiler teab tehistõelisusest  kõike.

Kuid sõnatu ja keeletu tumejõud liigahtas korraks, nagu ükskord ammu. Oma rahvast jälestav mäetööliste jõuk tardus õudusega mäel, mis mureneb. Meedia huugas ja kütab tagantjärele tarka.

Segamini on riiklik õigus ja inimmeeltega tunnetatud õiglus, kõik õigused on muudetud kohustusteks, kodanikule on jäetud õigus maksta maksu ja anda nekruteid – põhiseaduslikud õigused on sujuvalt muudetud sunnismaisteks kohustusteks pankade, igasuguste priiade jms rahakülvajate ees alternatiiviga kolida metropoli või põgeneda orjalaevaga. Valimised, mis põhiseadusega  on kindlaks määratud kui ühetaolised ja salajased, on hägunenud mingitesse tehispilvedesse...

Kuid meile on jäänud õigus mõelda omi mõtteid. Viisteist aastat põhiseadusetust on külvanud rahva raha mormooni ja araabia kõrbetesse, uputanud sadamatesse ja raisanud  mõttetutesse üritustesse, mis kõik on  osutunud nurjunud katseteks. Sõna „Eesti" on kadunud  postkastidelt, lennukitelt ja kompvekkidelt. Jäänud on aina paisuv aktsiis ja sellele otsakeev käibemaks.

Räägitakse, et elektrita ja internetita Krimmis olla uuesti tegevusse asunud postiljonid, sest inimesed kirjutavad kirju – mitte ei pläkuta näoraamatus laulusaatest –, varuvad küünlaid, pikendavad peenraid ja ehitavad korstnaid.

Ajalugu, see kõõrdsilmne koletis, õpetab, et mäss ja meelehaigus segunevad hetkel, kui kusagil laskub liblikas kivile.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee