Maailm

Uudis täiendamisel!

Putin pidas aasta tähtsaima kõne (19)

Õhtuleht.ee, 3. detsember 2015 14:37
Vene president Vladimir Putin pidas 3. detsembril 2015 oma aasta tähtsaima kõne esinedes Venemaa föderaalkogule. Foto: AFP / Scanpix
Vene president Vladimir Putin pidas täna oma aasta tähtsaima kõne esinedes Venemaa föderaalkogule. Kõne rõhuasetused olid rahvusvahelisel terrorismil, aga ka majanduslikul olukorral riigis, korruptsiooni tõkestamisel Venemaal ja Venemaa rollil maailmas.

Kõne algas kell 12.00 kohaliku aja järgi Moskvas Kremli saalis. Vene föderalkogusse kuuluvad föderaalnõukogu liikmed, riigiduuma saadikud, valitsusliikmed, konstitutsiooni-, ülem- ja kõrgema arbitraažikohtu juhid, kuberneride korpus, traditsiooniliste konfessioonide juhid ning suuremate meediakanalite juhid, vahendas Interfax.

Samal teemal

Üritus algas leinaseisakuga Süürias allatulistatud Vene lennuki tapetud piloodi ja päästeoperatsioonis hukkunud merejalaväelase mälestuseks. 

Putin lubas, et sõjalist jõudu Türgi vastu vastuseks oma sõjalennuki allatulistamise eest Venemaa ei kasuta, kuid ta ei piirdu majandussanktsioonidega.

Vene armee ja laevastik näitasid oma võitlusvõimet ja kasvuvõimalust, kuid Vene relvastuse kasutamise kogemust Süüria operatsioonides kasutatakse relvastuse täiustamiseks, teatas Vene president. Kuna maailmas kasvab terrorioht, tuleb ÜRO egiidi all luua ühtne terrorivastane rinne, on Putini seisukoht.

Putini teatel on riigi sisemajanduslik olukord keeruline, kuid mitte kriitiline, ning tuleb olla valmis selleks, et tooraine madalate hindade periood võib kauaks püsima jääda. Venemaa majandusest kõneldes ütles Putin muu hulgas, et maksutingimused peavad ärimeestele jääma muutmatuks, kuid vastuseks neile piirangutele, mida üritatakse Venemaa vastu sisse viia, peab saama ettevõtlusvabadus.

Putin ütles, et Venemaast peab saama maailma suurim ökoloogiliselt puhaste toiduainete tootja. Putin kiitis, et viimase kümne aasta jooksul on Venemaal keskmine eluiga tõusnud viis aastat ning käesoleval aastal ületab see 71 eluaastat.

 

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee