Maailm

Soome politseinike esindaja: kardan, et varsti tuleb saata tänavatele sõdurid  (101)

Toimetas Kristin Aasma, 3. detsember 2015 10:05
Varjupaigataotlejad Soomes LahtisFoto: Lehtikuva / Reuters / Scanpix
Soome politseinikke esindavate organisatsioonide liidu (SPJL) esimees Yrjö Suhonen kirjutas oma blogis, et põgenikekeskuste paigutamine hõreda asustusega omavalitsustesse on problemaatiline, ning juhib tähelepanu sellele, et varjupaigataotlejatega seotud kuriteokahtluste arv on märkimisväärselt kasvanud, vahendas ERR-i uudisteportaal uusisuomi.fi-d.

Hõreda asustusega piirkondades on tulnud oodata ainsa politseipatrulli saabumist "halvimal juhul mitu tundi" ja lisapatrull on "üldjuhul vaid teostamatu unistus, kirjutas Suhonen ja lisas, et vastuvõtukeskusesd peaksid asuma kohtades, kuhu saab kiirelt abijõude saata.

Koonderakonda kuuluv siseminister Petteri Orpo rääkis eelmisel nädalal, et osa keskustest tulebki julgeolekukaalutlustel ja politsei seisukohalt vale asukoha tõttu sulgeda, kuid millised kaotatakse, pole veel lõplikult selge.

"Ma kardan väga, et peagi tuleb Soome tänavatele saata sõdurid nagu Prantsusmaal. Ametioskuste seisukohalt oleks isegi see samm parem, kui ülesannete jagamine tsiviilisikutele abipolitseinike süsteemi kaudu," arvas politseinike esindaja.

Samal teemal

01.12.2015
Tulevahetuse Soome raudteejaamas korraldasid sisserännanud, täpsemalt eestlased
30.11.2015
Vantaa linnas tulistati, kolm inimest sai vigastada
27.11.2015
JUHTUM SOOMES: peksis, kägistas ja vägistas, siis palvetas ja vägistas uuesti
27.11.2015
Soomes vahistati 14aastase tüdruku vägistanud varjupaigataotleja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee