Maailm

MASSITULISTAMINE CALIFORNIAS: California meditsiinikeskusele korraldati rünnak - hukkunud vähemalt 14 inimest, kaks tulistajat on tapetud (39)

Toimetas Helen Pentsa, 2. detsember 2015 23:18
Politsei San BernardinosFoto: MIKE BLAKE
Californias asuva San Bernardino linna Inlandi regionaalne meditsiini - ja tervisekeskusele, mis tegeleb erivajadustega inimeste raviga, korraldati rünnak, mille käigus on tulistatud vähemalt 31 inimest.  Hukkunud on 14 inimest, vigastada on saanud 17. 

Päästeameti sõnul tuli neile kohaliku aja järgi kell 11.00 väljakutse sündmuskohale, kus toimus 20 ohvriga tulistamine.

Rünnaku taga olevad inimesed olid relvastatud ja varustatud kuulivestidega. Tulistajad tabati neli tundi pärast rünnakut, neist kaks - mees ja naine - hukkusid politseiga peetud tulevahetuses, vahendab CNN. Mõlemad olid varustatud vintpüssi ja käsirelvaga, lisaks kandsid spetsiaalset riietust. Kolmas isik peeti võimude poolt kinni, ent veel ei ole kindel tema seotus rünnakuga.

Viimaste teadaannete kohaselt rünnati 31 inimest, kellest hukkus 14 ja sai vigastada 17. 

Kohapeal viibisid politsei ja FBI julgeolekutöötajad..

Samal teemal

Politsei teatel avasid kahtlusalused tule konverentsisaalis, kus toimus parasjagu üritus. Usutakse, et tulistamisega oli seotud vähemalt kolm inimest. Hetkel ei ole kinnitatud versiooni, et tegemist võis olla terrorirünnakuga.

San Bernandino politseiülem Jarrod Burguan ütles, et töö sündmuskohal turvalisuse taastamise osas veel käib. Mehe sõnul olid kurjategijad tulistamiseks väga põhjalikult ettevalmistusi teinud. "Nad tulid valmistunult, et teha seda, mida nad tegid - nad olid justkui missioonil," sõnas Burguan toimunud pressikonverentsil.

Üks kahtlusalustest on 28-aastane Syed Farook, kes töötas tervisekaitseinspektorina. Temaga kaasas olnud 27-aastase naise nimi oli Tashfeen Malik. Mõlemad hukkusid tulevahetuses politseiga. Paar oli varustatud mitme relvaga.

Käesoleval aastal on USA-s aset leidnud juba 355 massitulistamist. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee