Eesti uudised

ENDINE ALKOHOOLIK: ma elasin selleks, et juua ja jõin selleks, et elada (34)

LISA KOMMENTAAR

Urmas 10. juuni 2017 23:36
Tegemist on nn. püramiidskeemi peal parasiteeriva petisega. Ma ei usu, et ta kunagi alkohoolik on olnud. Ta parasiteerib püramiidskeemitamisega erinevate firmade all ja müüb lollikestele mingisuguseid internetiblogi kontosi. Miks neid müüa??? Ja kes lollid neid ostavad??? Ta otsib lolle lihtsalt kotosid ostma, mitte midagi reaalselt müüma! Mingisugust reaalset toodet ta müüma ei palka, ainult interneti kontot! Mis on täiesti absurd!
Väike Prints 4. detsember 2015 09:28
Väikese Printsi ja joodiku dialoog.
Miks sa jood?
Selleks et unustada!
Mida unustada?
Oma häbi!
Millist häbi sa tahad unustada?
Unustada seda, et ma joon!
tom 4. detsember 2015 06:47
vot see geenide jama on jama,,,kui ikka ise ei taha sellest -viinakuradist-lahti saada,ei saagi.olgu geenid millised..selleks peab olema head tahtejöudu,,see on peamine,,sama ka suitsetamisega,,mölemad pahed tuleb jätta päevapealt,,,lihtsalt teadusta omale,et enam ei vöta napsu.ka ölut ega mingit alkoholi,,ja ka ei ühtegi suitsu enam,,,, nii lihtne see ongi,,,,
jätsin ise ka nii köik need maha,,hommikul enam ei ja ongi juba mitukümmend aastat(20) ilma oldud,,,,mönus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
joodiku naine 4. detsember 2015 02:29
Rõõm kui keegi suudab. Lugupidamine. Minu mees ei suuda, kõik läheb allamäge, ta ei hooli millestki. Niikui töölt tuleb kohe kork lahti, salaja, kuuris või autos, Kui vahele jääb(üldjuhul alati) on 100 vabandust- hambavalu, kõhuvalu, stress, rõõmus meel, keegi kinkis.... Koduseid töid teeb ainult vindisena. Suhtleb (üleolevalt) ainult alkoholi tarbinuna (sh lapsed). Kordub iga õhtu( paar õhtut siiski jääb kuus vahele). Õnneks vaid kodus üksi joob. Inimesel on kõik olemas, hommikuti on piinlik, siis on vabandused ja lubadused(täitmatud). Vanemad ja vanavanemad alkoholilembelised. Minuga(peaaegu karsklane) põgenes, et ma teda hukustvälja päästaksin, aitaksingi (pesin, kammisin lõin ilusa kodu (vindisena aitas ehitustöödes) , kasvatasin lapsi, korraldasin tähtpäevi, lõin traditsioone. Aaapppiiii, ei jaksa enam, sest tundub, et see on liiga keeruline ja kuskil räpases maaurkas vanemate ja sarnaste naabritega pummeldamine tõmbab rohkem, aga samas päris tagasi ka kukkuda ei taha. Kahju inimesest aga ka endast ja lastest, kelle isa küll on õhtuti kodus, aga alati vindine ja kui ajab siis vaid seosetut möla, vägivaldne ka õnneks ei ole(eriti ülbe vaid)... Rikkis perekond, kellel tegelikult on õnnelikuks eluks kõik olemas.
puhas 3. detsember 2015 22:04
Tead Marko - kui see värk on geenides, siis pole sul pääsu. See tuleb tagasi ja siis on sul asi jama juba. Katsu natukenegi inimese moodi elada. Joodikud on jõledad tüübid. Neid ei salli ükski normaalne inimene. Täielik prügi.
tont 3. detsember 2015 19:18
sopaleht kerjab endale odekolonniraha!
austus ja kiitus 3. detsember 2015 16:27
väga tubli.Soovitan nüüd ennast hoida selle vanakurja eest.Võitjaks jäid sina,see oli suur eneseületamine,millega saavad hakkama ainult kanged mehed.Edu ja tervist edaspidiseks.
Tubli 3. detsember 2015 12:50
Marko, ka endal oli aeg, kus elus kõik sujus, suhtusin viinakuraditesse irooniaga. Kuigi kõik oli ok imesin end märkamatult alko küüsi olles enne jätnud suitsetamise ja muud meeleolugeneraatorid. Esimene alkovaba per oli 6 kuud. Arvasin, et aitab ja kurat on läinud, kuid minu puhul mitte, alguses oli kõik kontrolli all, ikka lubasin peale trenni ja sauna mõne õlle ja grilli kõrvale veini.. kuni millegipärast ükskord ostin viina... siis jälle järjest rohkem auku.. nüüd tänu mõistvate inimeste toele ja Kordamedi abiga väljas.Oskan hinnata su loobumise raskusi. See on võitlus iseendaga ja artikkel motiveerib alkost hoiduma, neid kel sõltuvus. Õnneks on enamus inimesi alkosõltuvusele resistentsemad, ja ei pea seda õudukat läbi elama.

Pille 3. detsember 2015 12:44
Aga minu kallis abikaasa on juba 20 aastat ilma alkoholita, toetan teda igati.
Tubli, 3. detsember 2015 16:04
oioi 3. detsember 2015 20:54
Oi, Pille, kui tubli sa oled! Et alkoholi ja abikaasat mainisid... + + +
3. detsember 2015 12:22
Ära laia oma kontrollile alluva odava amfi tarbimisega, kunagi vb saabub aeg kui oled sunnitud vastutust kandma hakkama, oma laste eest ntx. siis ei saa enam potikaanelt panemas käia..muidugi kui niikaugele jõuad,v elad ema juures ja paned omast poole nooremaid alaealisi tüdrukuid, pead end tegijaks sa ebard.
propagandast tüdinu 3. detsember 2015 11:10
Parafraseerisin oma eelmises kommentaaris artiklikangelase lauset "elasin selleks, et juua ja jõin selleks, et elada", sest kujundlikkusele vaatamata on see ütlus siiski paradoks. Ehk vastandlik. Nii nagu on inimesi, kes elavad selleks, et süüa, on ka selliseid, kes söövad, et elada. Esimesed on naudinguinimesed. Nad tarbivad toitu rohkem, kui ratsionaalseks eluspüsimiseks vajalik. Teised söövad vaid niipalju, kui eluks vajalik. Ühes ja samas inimeses korraga kaks tõekspidamist eksisteerida ei saa.
Nii ka joomisega. Olen ise pidanud alkoholi pruukimisel pause. Eriti distsiplineerib seda tegema kas antibiootikumi kuur või hirm tervise pärast, ütlen otse välja. Kuid joonud olen aeg-ajalt taas selleks, et elumuresid maandada. Öelda nüüd, et elangi selle nimel, et saaks pidevalt juua? ..Muide, kakskümmend aastat tagasi loobusin suitsetamisest. Kurguvalu tekitas paanilise hirmu vähi ees. Kuigi hiljem selgus, et valu polnud üldse vähiga seotud, ei suitseta ma siiamaani. Nii et - nii ja naa..
Osa neist, 3. detsember 2015 11:18
kes pidevalt vines on, ei kannataks ilmselt tõesti kogunenud probleemipundart välja - seega joovad pigem selleks, et edasi elada - kui vähegi võimalik. Kõiki joodikuid lihtsalt pahadeks ja tahtejõuetuteks tüüpideks redutseerides moonutaksime me tegelikkust.
silmakirjalikkus 3. detsember 2015 21:02
Kes "pidevalt vines" ei ole, kohe raudselt kannatab kõik ära? Võibolla? Ilmselt? Või ehk? ...Ära uduta, filosoof, kui sa midagi ei tea!
naisuke 3. detsember 2015 10:51
Tubli, ja nüüd ela selleks, et elada!
See 3. detsember 2015 10:25
atikkel võiks olla tasuta, sest mõni vaene alkohoolik tahaks ka seda lugeda, et saada mõtlemiseks ainet.
PanniAnni 3. detsember 2015 10:47
Nõus! Sellised eneseabi jm lood võiksid tõesti olla TASUTA!
Hei, Marko! 3. detsember 2015 09:56
Kas kalamehe pisikut on? Minagi kaine alkašš. Aga kuradi palju on abi loodusest. Käin kalal ja lausa naudin seda metsikut loodust. Nii võimas on see ehe loodus. Ta võtab küll väsinuks, samas laeb aku süütuid programme täis. Anna teada kui huvitud! Mul üle Eesti ja Soomeski kalapaiku külluses. Viidikast lõheni. Kõike on.
naisuke 3. detsember 2015 10:55
Tänan toreda kommentaari eest igapäevaste kibestunute ja parastavate vahele! Edu ja õnne kalal!
Aitäh! 3. detsember 2015 11:09
Aga tõesti mõnus viis tervislikult elada. Edu Markole! Ja edu sullegi!
naisuke 3. detsember 2015 12:06
Ma igati tervislik ja karsklane, kalal kah ei oska käia. Tänan ikka!
Vähe nalja ka. 3. detsember 2015 14:54
Kalal käimine on nagu muugi käimine, ikka kahe jala peal. Püüdmine on iseasi. Seda ennem ei õpi kui nakkust külge pole saanud. Mina, näiteks ei pea tingimata kala saama. Aga see pisik! Tunne kui õnge otsas kala ja võbin läbi lati sinuni ulatub. Mõtle, mis tore kui oled keset pimedat augustiööd Emajõe ääres ja loodad angerjat saada? Vahest saab ka. Söögid, pliitid, värgid kaasas. Lihtsalt oled ja tunned rõõmu metsikust loodusest, mingi lootus siiski, et õnged märku annavad angerja võtust. Oh, seda võikski kirjeldama jääda. Kui pole kogenud, loomulikut ei oska tahtagi. Aga jaksu! Anna teada kui nakatunud oled.
Endine sõber 3. detsember 2015 09:13
Tubli Marko, mul Sinu üle ainult hea meel!
rmp 3. detsember 2015 09:10
Tubli oled!
Minu abikaasa jättis joomise maha, kui oli kõik kaotanud. Oli täiskarsklane 18 aastat st. kuni surmani. Meie elu oli imeline, ta oli hoopis teine inimene. Teda ei häirinud samuti seltskonnas alkoholi tarbimine, pigem oli nagu kontrollija ja abistaja(sõidutas kõik pidulised koju).
Teatud veidrused või pigem liialdused olid- näiteks kasutas piiritusevaba lõhnavett, kõik alkoholi sisaldavad joogid pidid olema eraldi kapis, et ei võtaks kogemata alkoholivaba siidri asemel alkoh. sisaldavat ja muidugi komme valis samuti.
Sulle soovin lähedaste toetust ja kindlat meelt

Tubli, Marko! 3. detsember 2015 09:05
Tean, mida tunned. Olin samas seisus 12 a. tagasi. Kolm aastat on tehtud! Edaspidi läheb vaid kergemaks, hoida ära see esimene. Sellised otsused on kinni vaid oma peas. Õige otsuse tegid! Pea vastu!
propagandast tüdinu 3. detsember 2015 07:20
Mina jälle elan selleks, et süüa ja söön selleks, et elada. Maha jätta ei kavatse!
kui 3. detsember 2015 10:52
Kui Sa nii tüdinud oled, siis hoia meediast eemale...
propagandast tüdinu 3. detsember 2015 21:13
Vaat kus tuli ütleja välja - 'kui-10:52-3-dets': hoia meediast eemale!
Miks sina võid mu üle klähvida, et mina pean meediast eemale hoidma? Mis ma sulle isiklikult teinud olen? Ainult enda eluviisi kohta neutraalset arvamust avaldanud. Kui ei jõudnud täie selgusega pärale, võin korrata:
Mina elan selleks, et süüa ja söön selleks, et elada.
mikk 3. detsember 2015 07:19
On olemas purjus alkohoolikud ja kained alkohoolikud, kuna alkoholism on senini ravimatu, siis endisi alkohoolikuid pole olemas.
Nad mõtlevadki 3. detsember 2015 08:51
kainet alkohoolikut, mis seal ikka norida. Harilikult hakatakse selliseks, kui maksal viimne piir käes. Või nö "ajud pehmed" - on sihuke asi olemas, nagu patoloogiline joove (ainus variant, mille puhul alkoholi tarbinud inimene süüdimatuks tunnistatakse, juba nõukaajal koguni oli nii), st inimene kukub nagu "auku" ja ei anna sõna otseses mõttes endale oma tegudest aru; NB! Tegu ei ole lihtsa mälukaga!
vot mind ka ei häiri 3. detsember 2015 06:25
kui teised joovad. Alkoholi võib tarbida lõõgastuseks, mõnele on isegi ravim. Aga mind härivad ennast täisjoonud tüübid, kes linnas lõugavad, nurga taga kusel käivad, tüli norivad, jne. Aga tubli mees oled, et maha jätsid.
3. detsember 2015 12:01
ära tüütavad juba need nõretavad lookesed endistest joodikutest ja narkaritest, mingi heroiseerimine käib, küll on nüüd vaesekesed! kõige hullem, et selliste s!tanikerdiste näidetel hakatakse keelama normaalsetel inimestel kõikvõimalikku tarbimist. ise tarbin, tahtmise korral, nii alkot kui narkot, pole kunagi mingis tsüklis-sõltuvuses olnud, miks peavad enamuses olevad normaalsed isikud, vähemuses olevate ebardite järgi seatud keelupoliitikat järgima?!
to osaline narkar 3. detsember 2015 20:16
Võib-olla annavad need artiklid teistele tuge oma probleemidest üle saamiseks. Alkoholi keelupoliitika? Selle tarbimiskultuuri peaks propama ja ühiskonna-inimeste-kaaskodanike suhtumine peab muutuma. Gorba ajal jõime pulmades ja sünnipäevadel ennast morsiklaasidest pea kännuämblikeks, õnneks mul kõva kandevõime, talusin suuri koguseid. Rõvedat puskarit aeti isegi korterites, see nii lihtne. öök.