Maailm

Hitleri "Mein Kampf" antakse Saksamaal uuesti välja (15)

Õhtuleht.ee, 2. detsember 2015 09:24
"Mein Kampf"Foto: NDSA / Splash News
Jaanuaris tuleb trükist Adolf Hitleri poliitiline manifest "Mein Kampf", millele ajaloolased on tublisti selgitavaid märkusi lisanud, vahendas BBC.

Hitleri teos ilmub Saksamaal esimest korda pärast Teist maailmasõda. Selle annab välja Münchenis asuv tänapäeva ajaloo instituut, mille direktor Andreas Wirsching kinnitas, et raamatu tiraaž on 4000 eksemplari.

Teadlase sõnul on käsikirjale lisatud ligi 3500 märkust ja selgitust. Kommenteeritud tekst peaks hajutama kõik "Mein Kampfiga" seotud müüdid ja selles leiduvad valeväited ümber lükkama.

Juutide organisatsioonid on samas Hitleri raamatu ilmumist teravalt kritiseerinud, kuna nende arvates ei tohiks natside töid avaldada.

"Mein Kampf" ilmus esimest korda 1925. aastal. Pärast Natsi-Saksamaa alistumist andsid liitlased raamatu autoriõigused Baieri liidumaale, kes on keeldunud raamatut uuesti trükki lubamast.

Vastavalt Saksamaa seadustele aeguvad autoriõigused 70 aastat pärast autori surma. See aeg saabki 2016. aasta jaanuaris ümber ja nüüd on teos kõikidele vaba kasutamiseks.

Saksa võimude kinnitusel suhtutakse "Mein Kampfi" siiski ettevaatusega ning sellele ligipääsu võidakse piirata.

Samal teemal

31.01.2016
Andrei Hvostov: "Mein Kampf" on kirjutatud lihtsale inimesele
15.01.2016
FOTOD | Baieri liidumaa saatis bussitäie pagulasi Merkeli juurde
03.12.2015
Saksa juudi kogukond toetab "Mein Kampfi" uustrüki ilmumist
30.10.2015
Kas Hitler pääses ikkagi põgenema? Berliinist leiti salajane tunnel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee