Eesti uudised

Lisatud IRL-i kommentaar!

Põhja-Tallinna linnaosavanem eelistas odavaid sotsiaalkortereid jagades oma alluvat (75)

Eesti Päevaleht, 2. detsember 2015 07:38
Põhja-Tallinna linnaosavanem Karin Tammemägi.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Linnaosavanem Karin Tammemäe alluv Kaili Muru sai kiiresti soodsa üürihinnaga munitsipaalkorteri. 

Kaili Muru kirjutas 29. mail korteritaotluse avalduse, kus ta kurtis, et tema sissetulek on Tallinnas kahetoalise korteri üürimiseks liiga väike, mistõttu soovib üürida sotsiaalkorterit.

Asi hakkas liikuma kohe avalduse laekumise päeval, kui linnaosavanem Karin Tammemägi kutsus eluasemekomisjoni erakorraliselt kokku juba järgmiseks nädalaks.

Linnaosa eluasemekomisjon otsustaski anda Murule kahetoalise munitsipaalkorteri, mis asub Kalamaja veerel Tööstuse tänaval.

Samal teemal

Põhja-Tallinna halduskogu sotsiaaldemokraadist liige Jaak Juske ütles, et ta oli paari aasta eest sama eluasemekomisjoni liige. "Järjekord on väga pikk, osa inimesi on olnud aastaid järjekorras, sest linnal on vabu pindu vähe," ütles ta.

Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimehe Madis Kübara sõnul on järjekordne rõlge korruptsioonijuhtum Põhja-Tallinnas, kus linna kortereid ilma järjekorrata omadele jagatakse, vaid üks näide Keskerakonna igapäevasest tegevusest pealinnas.

"Tallinnas ainuvõimu omav partei on kohtulikult süüdi mõistetud, mispeale erakonna esimees, kes on ise Tallinna linnapea ametist kriminaalasja tõttu eemaldatud, on lubanud seadustele üldse mitte alluda," kommenteeris ta Õhtulehele. "Sellises taustsüsteemis võibki eeldada, et Tallinna võimukoridorides laiutav korruptsioon mitte ainult ei jätku, vaid võtab üha võikamaid mõõtmeid."

"Tallinnas valitseb mentaliteet, mille kohta Yana Toom ütles parteikongressil, et omasid ei jäeta," tõdes Kübar. "Linnajuhid hoiavad kramplikult kinni ja pakuvad kõikvõimalikke hüvesid neile "omadele", kes on nõus selle eest jäägitult linnas valitsevat jõuku toetama. Seda kõike muidugi Tallinna elanike arvelt."

"Juba nõukogude ajal said "omad" paremaid kortereid, paremaid töökohti ja muid hüvesid," ütles Kübar. „Kui ülejäänud Eesti on meid okupeerinud režiimist välja tulnud, siis Tallinnas valitseb mentaliteet edasi – ustavuse eest jagatakse hankeid, kortereid, ametikohti."