City24 Kinnisvarauudised

Arhitektid soovivad Porto Francosse 15 protsendi ulatuses elupinda 

city24.ee, 1. detsember 2015, 16:58
city24 pilt city24
Allikas: BNS

"Me esitasime sellised omapoolsed soovitused, mis võiks olla seal projekteerimistingimustes kajastatud. Need puudutasid näiteks seda, et selles Tallinna mõistes väga suures kvartalis ei kaoks öösel elu ära. Kindlasti peaks seal säilima elufunktsioon. Me tegime ettepaneku, et see võiks olla 15 protsenti," rääkis Allmann BNS-ile.

"Samuti on meie jaoks olnud kogu aeg mureküsimus, et kus on avalik linnaruum. Meie ettepanek oli, et säiliksid kvartaleid läbivad tänavad vaatekoridoride suundades," ütles ta.

Samas jääb liit tema sõnul endiselt seisukohale, et ala arhitektuurikonkurssi ei viidud läbi vastavalt heale tavale, mistõttu soovitavad nad endiselt uut konkurssi.

Võistlustingimustel oli arhitektide liidu poolne tingimus Allmanni sõnul, et tellija esitatud funktsionaalne nägemus ei ole linnaruumiliselt vastuvõetav ja arhitektid peaksid otsima paremat lahendust. "Kahjuks võitis töö, mis oli üks ühele tellija lähteülesanne. See võidutöö üldse ei kaalunudki, et milline see linnaruumiliselt parim lahendus võiks olla," selgitas Allmann.

Oma ettepanekud projekteerimistingimustesse on Allmanni sõnul teinud ka arendaja, ja linn peab nüüd vastama nii arendajale kui liidule ettepanekute arvestamise või mittearvestamise kohta ja seejärel toimub arutelu laiema avalikkuse ees. "Igal eraisikul on ka võimalus teha oma ettepanekuid," lisas Allmann.

Tehtud ettepanekute põhjal koostatakse projekteerimistingimused, kus on sõnastatud, et kui suur protsent peab alal olema eluruume ja millised on vaatekoridorid. "Suur vaidlus on ju, et kas need peavad olema kaetud või on nad katmata ehk et mil määral meie vanalinn peab ikkagi selle tagant välja paistma."

Hillar Tederi suuromanduses olev Admiraliteedi basseini ala arendav Porto Franco OÜ plaanib samanimelise kaubandus- ja bürookompleksi valmis saada 2018. aastaks; sadamaala arhitektuurikonkursi võitis Londoni arhitektuuribüroo Chapman Taylor.

Kogu arenduse maht on ligikaudu 160 000 ruutmeetrit, sellest kaubanduspinda on Daponi sõnul umbes 40 000 ruutmeetrit ja 30 000 ruutmeetrit on büroopinda. Maa alla rajatakse 1200 parkimiskohta. Elupindu alale ei kavandata.

Eesti Arhitektide Liidu hinnangul ei vasta Tallinna sadama Admiraliteedi basseini piirkonna arhitektuurivõistluse võidutöö võistlustingimustes esitatud nõuetele leida mõistlik tasakaal arendaja ootuste, detailplaneeringu tingimuste ja kvaliteetse avaliku ruumi loomise osas.

Allikas: BNS

Foto: Porto Franco

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee