Eesti uudised

Riigikohus jättis Savisaare linnapeaametist kõrvaldamise jõusse (68)

Delfi / Õhtuleht.ee, 1. detsember 2015 14:43
Foto: Teet Malsroos
Riigikohus otsustas täna, et ei võta menetlusse määruskaebust Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist kõrvaldamise otsusele. Seega jääb Savisaar linnapea töölt kõrvale.

"Meil on kahju, et see otsus niipidi langetati, olime seisukohal, et ametist kõrvaldamise meetme kasutamine polnud vältimatult vajalik. Palume kindlasti jaanuari lõpus kohtul uuesti hinnata, kas ametist kõrvaldamise alused jätkuvalt esinevad. Selleks ajaks on prokuratuuril olnud võimalik läbi viia kõik toimingud ka tunnistajatega ning loodetavasti ei nähta Edgar Savisaare linnapea kohuste täitmisel enam ohtu kriminaalmenetlusele. Samas võib prokuratuur ka igal ajal varem selle meetme tühistada kui olukorda selliseks hindab," Savisaare kaitsja Oliver Nääs.

Samal teemal

Nääs teatas oktoobris, et kaitsjatele ei ole senini selgitatud, millistele asjaoludele tugineb hinnang, et Edgar Savisaar võib mõjutada tunnistajaid. Samuti ei ole esitatud kaitsjatele tõendeid, mis seda väidetavat ohtu kinnitaksid.

Samas leidsid nii maakohus kui ringkonnakohus, et Savisaar tuleb linnapea ametist kõrvaldada. Nääs kaebas ringkonnakohtu otsuse riigikohtusse. Täna leidis riigikohus, et Nääsi määruskaebuse arutamiseks pole alust. Nii jääb Savisaar Tallinna linnapea ametist kõrvaldatuks.

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist.

Oktoobris väitis Nääs, et kaitsjatele ei ole senini selgitatud, millistele asjaoludele tugineb hinnang, et Savisaar võib mõjutada tunnistajaid. "Samuti ei ole esitatud kaitsjatele tõendeid, mis seda väidetavat ohtu kinnitaksid. Selline inkvisitsiooniline menetlus ei võimalda Edgar Savisaarel ega tema kaitsjatel Riigiprokuratuuri väidetele vastu vaielda. Oleme jätkuvalt ka seisukohal, et Edgar Savisaare ametist kõrvaldamine oli alusetu ja ebaproportsionaalne. Ametist kõrvaldamine ei anna kõnealusel juhul märkimisväärseid tagatisi kriminaalmenetlusele, kuid piirab intensiivselt Edgar Savisaare õigusi, s.h õigust vabalt valida tegevusala ja omandiõigust," põhjendas Nääs toona.

30. septembril rahuldas Harju maakohus riigiprokuratuuri taotluse ja kõrvaldas Savisaare linnapea ametist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee