ENDINE TIMUKAS: USAs Virginia osariigis 17 aastat ülemtimukana töötanud Jerry Givens (62) on täna surmanuhtluse veendunud vastane.Foto: Michael S. Williamson / Getty Images
Aadu Hiietamm 1. detsember 2015 06:00
Jerry Givens töötas USAs Virginia osariigis timukana ja hukkas 17 aastaga 62 surmamõistetut. Nüüd on ta veendunud surmanuhtluse vastane ja võitleb selle kaotamise eest, kirjutab ajaleht Die Welt. 

Jerry Givens töötas USAs Virginia osariigis timukana ja hukkas 17 aastaga 62 surmamõistetut. Nüüd on ta veendunud surmanuhtluse vastane ja võitleb selle kaotamise eest, kirjutab ajaleht Die Welt. 

"Ma võtsin 62 inimeselt elu. Ma tapsin nad," ütleb 62aastane Jerry Givens, kes töötas USAs Virginia osariigis pikki aastaid timukana.

Vangivalvurina töötanud Jerry Givensile pakuti Virginia osariigis peatimuka asetäitja ametit 35 aastat tagasi. Palgatõusu koos uue ametiga talle ei lubatud, kuid mees nõustus, sest pidas sel ajal surmanuhtlust igati õigustatud karistuseks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

!!! 1. detsember 2015 11:43
Õigel ajal saadeti pensionile (meil nii noorena pensionile muidugi ei saa). Sest vanal on nagu näha see kruvi peas lahti, mis teisi kinni hoiab. Kas ta hukkas siis süütuid inglikesi või? Ikka paadunud roimareid, kes ise arvukalt teiste eluküünlaid olid kustutanud.. Ja kui ta end aga ise mõrvariks peab, oma asi. Eks tõmmaku siis iseendale kah silmusenöör kaela!
sellepärast 1. detsember 2015 12:31
ta nõuabki surmanuhtluse kaotamist, et ise kardab.
1. detsember 2015 18:02
tapmine on tapmine, mis iganes jama sa selle põhjenduseks välja mõtled.
vänt 1. detsember 2015 21:51
Et siis Eestis tuleks kaitsejõud ära kaotada, sest sõjas nad vaenlasi tappa nagunii ei tohi.
tubli aeg temal pensionile jõuda 1. detsember 2015 10:54
Teised (islamistid) ootavad tööd ?idi ootid
!!! 1. detsember 2015 11:50
Õige mõte, ISIS-e poisid tunnevad paremini tapatööd. Näiteks tänu vahepealsele aastate pikkusele surmanuhtluse keelule kaotasid USA timukad paljud oma professionaalsed kutseoskused. Sest kuigi seadus lubab näiteks ka poomist, ei ole enam vastava ala spetse, kes ameti kõiki knihve ja peensusi tunneksid. Vanad läksid vahepeal ära pesionile, uued jäid aga vastava väljaõppeta. Praegu USA-s poomist enam polegi. On vaid elektritool, gaasikamber ning mürgisüst. Araabia maade timukad valdavad aga nii poomist, peksu, piinamisvõtteid, käe, jala ja pea maaraiumist ning paju muudki. Tõelised spetsialistid!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS