Foto: Arno Saar
Toimetas Marge Sillaots 30. november 2015 16:50
Kaitsepolitsei (kapo) on liiale läinud Keskerakonnaga seotud tegevuses, kuna kapo on saatnud Keskerakonda oma agendid Võrumaa ettevõtja Jüri Luige ja Ivor Onksioni näol, kes põhimõtteliselt surus Hannes Rummi erakirjad Priit Toobali ja Lauri Laasi kätte, leidis Keskerakonna värske aseesimees Siret Kotka.

"Ma küsiksin vastu, kas seda ei ole liiga palju, kui kaitsepolitsei saadab oma agendi meile ja pärast seda korraldab Keskerakonna büroos läbiotsimise 500 euro valguses, kuhu on kaasatud 20 meest," vahendab ERRi uudisteportaal Kotka küsimust Vikerraadio saates "Uudis+".

Kapo agendi all pidas Kotkas silmas Võrumaa ettevõtjat Jüri Luike, kes andis Keskerakonnale annetuse sildi all 500 eurot.

Samuti tõi ta näiteks Lauri Laasi ja Priit Toobaliga seotud kaasuse, milles mõlemad poliitikud riigikohtus süüdi mõisteti. "Onksion saadeti meile lehvitama oma kirjadega ja põhimõtteliselt Onksion surus need kirjad nii Toobalile kui Laasile pihku ning pärast seda mõistab riigikohus Toobali süüdi," rääkis Kotka.